اخبار کارگاه ها
چهارمین کارگاه مغز و مهارت مرکز جامع آرن با تلفیق هنر داستان نویسی کودک و مفاهیم روانشناختی برای نخستین بار در ایران با بهره گیری از تخصصهای یک مدرس نویسندگی و یک روانشناس کودک و نوجوان در فرآیند آموزش، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن ؛ چهارمین دوره کارگاه مغز و مهارت با رویکرد تلفیق داستان نویسی کودک و دانش روانشناسی در پائیز 1395 در مرکز آرن برگزار شد . در این کارگاه با استفاده از تکنیک های ذهن آگاهی ، به کودکان آموخته شد که چگونه با بهره گیری از هنر ادبیات به احساسات ، عواطف ، افکار و رفتارهای خود مسلط شده و آنها را برای ساختن آینده و زندگی بهتر بکار گیرند . این دوره آموزشی علاوه بر شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه کودکان شرکت کننده ، مهارتهای ارتباط با گروه را نیز در ایشان ارتقاء بخشید . لازم به ذکر است که شرکت در فعالیتهای تعاملی چنین گروه هایی در بلند مدت ، منجر به افزایش اعتماد بنفس و خود اتکایی کودک می شود و چشم انداز دستیابی به موفقیتها در آینده را برای کودک پر رنگ تر می کند .

 

 

در متون علمی بسیاری گفته شده است که داستان یکی از بهترین ابزارها جهت ایجاد خلاقیت و تفکر در کودکان است که به توانایی هایی از جمله تقویت قدرت استدلال و تحلیل ، داوری، کشف منطق بین رویدادها ، نظم بخشیدن به آشفتگی های ذهنی و تجربۀ قرار گرفتن در موقعیت های مختلف و رشد دهنده منجر می شود . در همین راستا ، جلسات داستان نویسی کودک با رویکرد روانشناختی از سری کارگاههای مغز و مهارت آرن در مرکز آرن برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی مرکز آرن ، جلسه ابتدایی این دوره با هدف ارزیابی کودکان شرکت کننده با موفقیت انجام پذیرفت و در خصوص مواردی چند از قبیل هوش کلامی، مشکلات گفتاری، شیوه های ابرازی و بیانی، حفظ خلوت و حریم شخصی کودکان و ... با والدین آنها تبادل نظر شد. مدرسین این کارگاه با استفاده موثر از بازی ها و تمرینات نوشتاری و داستان خوانی جمعی ، ضمن درنظر گرفتن خصوصیات شخصیتی و احترام به تفاوت های فردی کودکان، آنها را به نقش پذیری، مباحثه و گفتگو، کشف مفاهیم و معانی، ابراز احساسات و هیجانات، مشارکت و سازگاری و دقت در واکنش های رفتاری و عملکردی خود و همسالانشان در موقعیت های یکسان هدایت و همراهی کردند. پرداختن به مسالۀ تخیل، و نیز شناخت حواس پنج گانه به عنوان ابزار درک محیط از دیگر موارد تمرین شده با کودکان شرکت کننده در این کارگاه بود .
چهارمین کارگاه مغز و مهارت در ۱۵ ساعت ( ۱۰ جلسۀ یک و نیم ساعته ) در مرکز آرن و با تدریس خانم فرزانه قیاسی نوعی (نویسنده) و آقای دکتر مصطفی دریادار (دکترای روانشناسی) برگزار شد و مفاهیم آموزشی مورد بررسی در کارگاه به شرح ذیل بود :
   - شناخت و کشف بهتر دنیای کودک
   - بکارگیری تکنیک های مایندفولنس در داستان نویسی
   - پرورش استعداد و خلاقیت با توجه به یافته های نوروساینس
   - بهره مندی از تعامل بین هنرمند و روانشناس در فرآیند آموزش
   - پرورش نگاه زیبایی شناسانه به محیط در راستای بهبود عملکرد ذهنی
   - ایجاد تفکر خلاق، توانایی خلق داستان و گسترش مهارت های تعاملی با گروه

 

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آیندۀ مرکز آرن می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

    به بخش کارگاه های آموزشی مراجعه نمایند.

    همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

    با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

    از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

    در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی