آرشیو اخبار کارگاه ها
جهت صرفه جویی در وقت و انرژی ارزشمند مخاطبان مرکز آرن و تمرکز بیشتر بر محتوای برنامه های هفت گانۀ مرکز آرن  ؛ برنامه هایی که به صورت هفتگی و با عناوین مختلف در مرکز آرن برگزار می شد ، از چندی قبل به شکلی جدید تغییر یافته است و در فرمت جدید برگزاری آن ؛ در یکی از پنج شنبه های هر ماه ؛ برنامه هایی با عنوان "پنج شنبه های آرنی " برگزار می شود که در خلال برگزاری آن ؛ یک یا چند برنامه متنوع با موضوعات مختلف اجرا می شود . پنج شنبۀ آرنی این ماه به برگزاری یک "سایکو سینما" و "کنفرانس کتاب " اختصاص داشت .

 

 به گزارش روابط عمومی مرکز آرن هفدهمین جلسۀ سایکوسینمای مرکز آرن در مورخ پنج شنبه 25 شهریور ۱۳۹5 ؛ از ساعت 5 عصر در مرکز آرن برگزار شد . در بخش اول برنامه ، یکی از آثار سینمایی عباس کیارستمی برای حاضرین در سالن پخش شد و حاضرین در سالن در خلال این فیلم به گفتگو دربارۀ مفاهیم روانشناختی و اخلاقی این فیلم پرداختند  . آقای دکتر مصطفی دریادار ( روانشناس ) نیز این گفتگوها را جهت دهی می کردند .

در ادامۀ برنامه و در یازدهمین کنفرانس کتاب مرکز آرن ؛ آقای مهندس خاکسار به نقد و بررسی کتاب " مطلق در ذهن ایرانی " پرداختند . اساس صحبت های ایشان در این برنامه به شرح زیر بود :
1 ) معرفی زنده یاد خانم دکتر آذردخت مفیدی ؛ سیر اندیشه ها و پنج کتاب منتشر شده از ایشان
2 ) معرفی مختصر روانکاوی به عنوان یک دانش میان رشته ای که به جز کاربرد آن در روان درمانی ، در بسیاری از علوم دیگر از جمله جامعه شناسی ، فرهنگ ، سیاست ، هنر و .... نیز کاربرد فراوانی دارد ( این موضوع را ایشان به از یکی از مصاحبه های دکتر محمود صنعتی نقل کردند )
3 ) معرفی " آنا فروید " به عنوان توسعه دهنده نظریات فروید . به عنوان کسی که بر خلاف پدرش و به جای تمرکز بر روی مفهوم id به توسعۀ مفهوم Ego پرداخته است .
4 ) معرفی دو مفهوم " سوژه " و " ابژه " و نظریۀ Object Relations Theory
ورود به این برنامه برای کلیۀ مخاطبان ، آزاد و رایگان بود.


گفتنی است ورود به این برنامه برای کلیۀ مخاطبان ، آزاد و رایگان بود و علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آیندۀ مرکز آرن می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

    همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

    با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

    از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

    در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی