. . . آرشیو اخبار

 

انتشارات دانشگاه آکسفورد، کلمه هش‌تگ را کلمه سال کودکان اعلام کرده است. این ناشر بیش از ۱۲۰ هزار و ۴۲۱ داستان کوتاه به قلم کودکان ۵ تا ۱۳ ساله را که برای مسابقه ۵۰۰ کلمه ای بی بی سی فرستاده بودند،‌ تحلیل کرده است.
 

 

 

انتشارات دانشگاه آکسفورد، کلمه هش‌تگ را کلمه سال کودکان اعلام کرده است. این ناشر بیش از ۱۲۰ هزار و ۴۲۱ داستان کوتاه به قلم کودکان ۵ تا ۱۳ ساله را که برای مسابقه ۵۰۰ کلمه ای بی بی سی فرستاده بودند،‌ تحلیل کرده است. بر اساس گزارش انتشارات دانشگاه آکسفورد، فناوری های تازه به صورتی روزافزون در کانون زندگی کودکان قرار گرفته، ولی شیوه نوشتن کودکان از این فناوری ها به سرعت در حال تبدیل و تغییر است.

بر اساس این گزارش، میزان استفاده از کلمه هایی از قبیل ایمیل،‌ موبایل و فیسبوک اکنون رو به کاهش است و در عوض کلمه هایی مثل اینستاگرام، اسنپ چت و ایموجی (شکلک یا صورتک) رواج یافته اند. همچنین استفاده از واژه "تلفن" بیش از "تلویزیون" رواج پیدا کرده است.

بنا بر این گزارش، اکنون استفاده از نماد هش‌تگ برای افزودن معنا یا اظهار نظری اضافه در پایان یک جمله به روندی معمول تبدیل شده است. وینیتا گوپتا از انتشارات دانشگاه آکسفورد می گوید:‌ "در سال ۲۰۱۵ ما شاهد تغییر قابل توجهی در میزان استفاده از هش‌تگ هستیم." از دیگر کلمه هایی که در معرض خطر کاهش استفاده قرار گرفته اند، آی پاد، ام پی تری و بلک‌بری است. در عوض واژه های آی فون، واتس اپ و سایت اووو مورد استفاده بیشتری پیدا کرده اند.

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی