. . . آرشیو تازه های آرن
گروه ‌درمانی یا روان‌درمانی گروهی ، به معنای به کار بردن روش‌های روان‌درمانی بر روی یک گروه، به منظور بهره‌گیری از تاثیر متقابل اعضای گروه بر همدیگر است . گروه‌درمانی ممکن است به تنهایی یا توام با روان‌درمانی فردی و سایر انواع درمان‌های روان‌پزشکی مورد استفاده قرار ‌گیرد . استفاده از این روش در کنار سایر روش های درمانی می تواند نقشی چشمگیر در بهبود یا ارتقاء عملکرد روانی و ذهنی طیف های مختلف مراجعین به مرکز آرن را بر عهده بگیرد . 

 

 

 

پس از برگزاری دومین کارگاه ۱۶ ساعتۀ " خودشناسی مبتنی بر روانشناسی تحلیلی یونگی " با تدریس جناب آقای عبدالله مروارید و برگزاری چندین جلسۀ سخنرانی علمی با موضوع روانشناسی تحلیلی یونگ در مرکز آرن ؛ به جهت استقبال شرکت کنندگان و مخاطبین مرکز آرن ؛ مقرر شد جلسات گروه درمانی یونگی نیز در مرکز آرن برگزار شود که با مساعدت آقای عبدالله مروارید ؛ روانکاو و یونگ پژوه عضو سازمان نظام مشاوره و روان شناسی کشور ؛ این جلسات از ۶ دی ماه ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز نموده و در ۲۷ دی ماه ۱۳۹۴ به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن در این جلسات که روزهای یکشنبه هر هفته و به مدت دو ساعت برگزار شد ؛ حاضرین در گروه ؛ در جلسۀ اول ضمن آشنایی با یکدیگر ؛ شرح حال مختصری از وضعیت زندگی شان و آنچه که حال ایشان را بد و ناخوشایند می کند ارائه نمودند . سپس برخی آزمون های مرتبط با شناخت طرحواره های ذهنی و آرکی تایپ ها ( کهن الگوها ) از مراجعین گرفته شده و گزارشی از وضعیت روانی و نگرش های شخصی هر فردی به ایشان ارائه شد و پس از آن در طی جلسات گروه درمانی ، تلاش شد تا با تغییر و اصلاح برخی نگرش ها و اصلاح ذهنیات شخص ، با استفاده از تکنیک های روان تحلیل گری یونگی ؛ راهکارهایی به هر شخص معرفی شود که بتواند با تمرین و تکرار آن روش ها و در تعاملی سازنده با سایر شرکت کنندگان ؛ کنترل بیشتری بر زندگی اش داشته و بتواند به این ترتیب بر تلخکامی های روانی اش غلبه کرده و به آرامش بیشتری برسد .

این بیست و ششمین دوره از جلسات گروه درمانی مرکز آرن بود که از ۶ دی ماه به مدت ۴ جلسه از ساعت ۱۸ الی ۲۰ آغاز به کار کرد. در دوره های قبلی ؛ مربیان و متخصصانی چون آقای افشین هوشنگی ، دکتر عطالله عقیلیان ، آقای محمد پورمحمد و ... ؛ جلسات گروه درمانی مرکز آرن را با رویکردهای متفاوتی برگزار کرده بودند که در برگزاری هر دوره از تکنیک های خاصی استفاده شد . 

به علاقه مندان استفاده از برنامه های مختلف مرکز آرن توصیه می شود تا جهت ارتباط بهتر با این مجموعه و صرفه جویی در هزینه ها ؛ در شبکۀ هوشمند الکترونیکی " آرن کارت " عضو شوند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد :

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمائید.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشید .

• از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرید.

 

آرشیو تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی