. . . آرشیو تازه های آرن
جهت صرفه جویی در وقت و انرژی ارزشمند مخاطبان مرکز آرن و تمرکز بیشتر بر محتوای برنامه های هفت گانۀ مرکز آرن  ؛ برنامه هایی که به صورت هفتگی و با عناوین مختلف در مرکز آرن برگزار می شد ، از چندی قبل به شکلی جدید تغییر یافته است و در فرمت جدید برگزاری آن ؛ در یکی از پنج شنبه های هر ماه ؛ برنامه هایی با عنوان "پنج شنبه های آرنی " برگزار می شود که در خلال برگزاری آن ؛ یک یا چند برنامه متنوع با موضوعات مختلف اجرا می شود . پنج شنبۀ آرنی این ماه به برگزاری یک "ژورنال کلاب" و " سایکوسینما " با محوریت مسالۀ اعتیاد اختصاص دارد .  

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن ، در ادامه سلسله نشست های عصر پنج شنبۀ مرکز آرن که با عنوان " پنج شنبه های آرنی " برگزار می شود و در خلال آن یک یا چند برنامه از چندگانه های آرن ( سایکو سینما ؛ مطالعۀ موردی ؛ آرن یار ؛ عقل معاش ؛ ژورنال کلاب ؛ کنفرانس کتاب ) در آن ارائه می شود ، در پنج شنبۀ مورخ 14 مرداد 1395 ؛ از ساعت 5 الی 7 عصر دو برنامه کنفرانس کتاب با محوریت تحلیل و بررسی دو کتاب "بهای سنگین مادی گرایی" و "Just One Thing" در مرکز آرن برگزار  شد .

در زندگی روزمره مان با 2 دسته پیام مواجه ایم: از یک سو، پیامهایی که ما را به کسب ثروت و داراییهای مادی هرچه بیشتر برای رسیدن به زندگی مطلوب و ایده آل تشویق می کنند، و از سوی دیگر، پیامهایی که ما را به دوری هرچه بیشتر از مادی گرایی، ثروت اندوزی، شهرت طلبی و چیزهایی از این دست فرا می خوانند. تیم کاسر، استاد روانشناسی در آمریکا، ترازو و محک دانش روانشناسی را برای ارزیابی این 2 دسته پیام به کار گرفته و با استفاده از پژوهشهای تجربی روانشناسی به داوری در باب این پرسش رایج پرداخته است که آیا بالاخره «پول خوشبختی می آورد یا خیر؟»

نخستین برنامۀ سخنرانی که از ساعت ۵ عصر و توسط آقای دکتر احسان بیک زاده / پزشک و کارشناس ارشد روانشناسی ارائه شد ؛ به نقد و بررسی کتاب "بهای سنگین مادی گرایی" اثر " تیم کاستر" پرداخته شد.

 

 

در بخش دوم این پنج شنبۀ آرنی و از ساعت ۶ عصر ؛ خانم آزاده عطاری ، دانشجوی دکترای روانشناسی دانشگاه فردوسی؛ با نقد روانشناختی کتاب " Just One Thing " ؛ پرداختند. 

در این کتاب خودیار، عصب شناس و نویسنده ی کتاب پرفروش "مغز بودا"، بر اساس تعالیم بودایی و بر مبنای دانش عصب شناختی خود راه ها و تمریناتی برای غلبه بر "سوگیری منفی بنیادین مغز" پیشنهاد می دهد که می توان آنها را به صورت روزانه انجام داد و از احساس امنیت و بهزیستی بیشتر برخوردار شد. نویسنده ادعا می کند هرچند ممکن است این تمرینات در نگاه اول ساده به نظر برسند، اما طبق قاعده ی " شکل پذیری عصبی مبتنی بر تجربه" در طول زمان می تواند بر ساختار مغز ما تاثیر بگذارد و ذهن ما را به صلح و سلامت رهنمون کند.

پنج شنبه های آرنی در یکی از پنج شنبه های هر ماه و در سالن همایش های مرکز آرن برگزار شده و ورود به این برنامه ها برای کلیۀ علاقه مندان ، آزاد و رایگان می باشد . علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

      همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

      با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

      از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

      در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .


 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی