. . . آرشیو تازه های آرن

مرکز جامع آرن و بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد در سال ۱۳۹۵ در سه محور مختلف که شامل برگزاری یک کارگاه آموزشی ، ایراد یک سخنرانی علمی در دومین کنگرۀ بین المللی صرع و انجام یک طرح پژوهشی مشترک با یکدیگر همکاری خواهند داشت . 

 

بیماری صرع یا Epilepsy یک بیماری عصبی است که بوسیله حملات تکرار شونده ناشی از نارسایی حرکتی ، حسی یا روانی با یا بدون بیهوشی یا حرکات تشنج‌آور مشخص می‌شود . واژه صرع به یک گروه از نشانه‌ها با علل فراوان باز می‌گردد تا اینکه به یک بیماری خاص اطلاق شود . در طی یک حمله صرع امواج مغزی ، مختل و نامنظم می‌شوند ؛ در نتیجه اختلال هوشیاری و گاه حرکات کنترل نشده رخ می‌دهد . دپارتمان صرع بیمارستان رضوی مشهد ( وابسته به آستان قدس رضوی ) سالهاست که به صورت فوق تخصصی در حوزۀ تشخیص ، درمان ، پژوهش و برگزاری همایش ها و کنگره های ملی و بین المللی فعالیت های چشمگیری داشته است .

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن ؛ بر طبق توافقات صورت گرفته فیمابین مرکز جامع آرن و دپارتمان صرع بیمارستان رضوی ، طرفین در سه حوزۀ در سال جاری با همدیگر همکاری خواهند داشت :

حوزۀ اول ) همکاری در برگزاری کارگاه یک روزۀ صرع مقاوم به درمان 

بر همین اساس و طبق توافقات صورت گرفته ، جناب آقای دکتر سیدعطالله عقیلیان ( روانپزشک و مسئوول فنی مرکز جامع آرن ) در مورخ دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ و در خلال این کارگاه که در بیمارستان رضوی برگزار خواهد شد به ایراد یک سخنرانی با عنوان " عوارض نوروسایکولوژیک صرع مقاوم به درمان و جراحي صرع " خواهند پرداخت . برنامه کامل این کارگاه به شرح زیر می باشد :

حوزۀ دوم ) ارائۀ سخنرانی در دومین کنگرۀ بین المللی صرع 

دومین کنگرۀ بین المللی صرع از تاریخ ۱۷ تا ۱۹ شهریورماه در بیمارستان رضوی برگزار خواهد شد و آقای دکتر سیدعطاالله عقیلیان به نمایندگی از مرکز جامع آرن در این کنگره به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت . عنوان سخنرانی ایشان به شرح زیر خواهد بود :

پوستر این کنگره نیز به شکل زیر است :

جهت مشاهدۀ برنامۀ کامل این کنگره اینجا را ببینید . 

حوزۀ سوم ) همکاری پژوهشی مشترک بین مرکز آرن و دپارتمان صرع رضوی :

مقرر شده است یک پروژۀ پژوهشی مشترک با هدف ارزیابی مولفه های شناختی مبتلایان به صرع ، قبل و بعد از عمل جراحی برداشتن کانون صرع در مغز ایشان با همکاری مرکز آرن و بیمارستان رضوی انجام شد . جزئیات بیشتری از این طرح پژوهشی در فرصت های بعدی اطلاع سانی خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد :

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمائید.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشید .

• از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرید . 

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی