. . . آرشیو تازه های آرن
جهت صرفه جویی در وقت و انرژی ارزشمند مخاطبان مرکز آرن و تمرکز بیشتر بر محتوای برنامه های هفت گانۀ مرکز آرن  ؛ برنامه هایی که به صورت هفتگی و با عناوین مختلف در مرکز آرن برگزار می شد ، از چندی قبل به شکلی جدید تغییر یافته است و در فرمت جدید برگزاری آن ؛ در یکی از پنج شنبه های هر ماه ؛ برنامه هایی با عنوان "پنج شنبه های آرنی " برگزار می شود که در خلال برگزاری آن ؛ یک یا چند برنامه متنوع با موضوعات مختلف اجرا می شود . پنج شنبۀ آرنی مرداد 1396 به برگزاری یک " کنفرانس کتاب " و " سایکوسینما " اختصاص داشت که در 19 مرداد ماه 1396 در سالن همایش های یونس مرکز جامع آرن برگزار گردید .  

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن ، در ادامه سلسله نشست های عصر پنج شنبۀ مرکز آرن که با عنوان " پنج شنبه های آرنی " برگزار می شود و در خلال آن یک یا چند برنامه از چندگانه های آرن ( سایکو سینما ؛ مطالعۀ موردی ؛ آرن یار ؛ عقل معاش ؛ ژورنال کلاب ؛ کنفرانس کتاب )در آن ارائه می شود ، در پنج شنبۀ مورخ 19 مرداد 1396 ؛ از ساعت 5 الی 7 عصر دو برنامه سایکو سینمای آرن با محوریت نقد روانشناختی و فلسفی سریال " در حاشیه"  از آثار جنجالی مهران مدیری و نقد و بررسی کتاب " سیاست شادکامی "در مرکز آرن برگزار  گردید . 

نخستین برنامۀ سخنرانی که از ساعت ۵ عصر و توسط آقای مهندس حسین خاکسار ؛ پژوهشگر مطالعات میان رشته ای حوزه مغز و روان  ارائه شد  ؛ نقد روانشناختی  و فلسفی سریال در حاشیه  از آثار جنجالی مهران مدیری بود . ایشان در خلال صحبت های خود ضمن کالبد شکافی و واکاوی مفاهیم پنهان شخصیت پردازی های داستان سریال و مسیری که چهار شخصیت اصلی سریال از " یک شهروند خوب بودن تا رفتن به سمت تباهی " طی کرده اند ؛ تلاش نمودند که به سوالات زیر در همین راستا پاسخ بدهند :

 - آیا سریال " در حاشیه " اهانت و هجو جامعۀ پزشکی کشور بود ؟

 - کدام قسمت ها و نقدهای سازندۀ این سریال بود که به چشم نیامد و در هیاهوی پدید آمده ؛ به فراموشی سپرده شد ؟

چرا نخبگان و متخصصان در جامعۀ ما به سمتی می روند که خودآگاه یا ناخودآگاه سبب ساز مشکلاتی مشابه آنچه در بیمارستان حاشیه پدید آمد می شوند ؟

 

و اما در در بخش دوم این پنج شنبۀ آرنی و از ساعت ۶ عصر ؛ آقای دکتر احسان بیک زاده ( پزشک و پژوهشگر حوزه روانشناسی و فلسفه ) ؛ به نقد و معرفی کتاب " سیاست شادکامی " پرداختند و تلاش کردند که در حین صحبت های خود به سوالات زیر پاسخ دهند :

اصلی ترین عواملی که در شادکامی ما موثرند کدامند؟

آیا میتوان شادکامی را بعنوان معیاری برای اندازه گیری میزان پیشرفت و توسعه قلمداد کرد ؟ چگونه ؟

برای افزایش شادکامی در جامعه حکومتها چه سیاستگذاری هایی را میتوانند در اولویت قرار دهند؟

پنج شنبه های آرنی در یکی از پنج شنبه های هر ماه و در سالن همایش های مرکز آرن برگزار می شود و ورود به این برنامه ها برای کلیۀ علاقه مندان ، آزاد و رایگان می باشد . علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

      همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

      با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

      از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

      در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .


 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی