. . . آرشیو تازه های آرن
پنجمین جلسه آرن یار تحت عنوان "من و کودکم" با سخنرانی آقای محمد امین تاجور مورخ ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۳ برگزار شد.

 

در تاریخ بشری، ارتباط با انسانها، همواره مهمترین نقش را در بین سایر انواع ارتباطات انسانی (ارتباط با خداوند، با انسان ها، با خود، با طبیعت) بازی می‌کرده است. در عرصه ارتباط با انسان‌ها نیز «ارتباط با فرزندان» به سبب تاثیر و تاثر آن از مهمترین وضع‌های ارتباطی به شمار می‌آید.

فرزندان به عنوان مهمترین و بزرگترین اثری که می‌توانیم از خود به جا بگذاریم و به عنوان مهمترین خلق ما در طول زندگی، همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. لکن متاسفانه ارتباط «والدین – فرزندان» در بین ما اصلا شکیل و قابل دفاع نیست و چارچوب مندی علمی در مورد آن نمی‌توان قائل شد.
ما باید برای همه نقش‌هایی که می‌گیریم آموزش ببینیم، ولی در بسیاری از موارد فقدان این آموزش به وضوح قابل لمس و درک است. یکی از مهمترین نقش‌هایی که می‌گیریم و در مورد آن حتما باید آموزش ببینیم نقش «والدینی» است.
اما متاسفانه این از همان زمینه‌هایی است که آموزش آن به شدت مغفول مانده و ناراحت کننده‌تر اینکه دغدغه آن نیز زیاد در بین والدین به چشم نمی‌خورد و عنوان «پدر و مادر شدن» آنقدر احساس تکلیف در اذهان ایجاد نمی‌کند که پیگیر آموختن اصول و روش‌های کلی آن شوند.(البته آن پدر و مادرهای روشنی که تربیت فرزندان‌‌‌‌‌شان و ارتباط شان با آنان از موضوعات حائز اهمیت زندگی‌شان به حساب می‌آید را از این «کلیت» فاکتور بگیرید.)

واقعیت این است که ارتباط ما با فرزندان‌مان خوب نیست و از آن جا که همه اتفاقات بد بعد از خراب شدن رابطه صورت می‌گیرد، باید حتما به فکر اصلاح و بازسازی این رابطه‌های معیوب باشیم.

پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های "آرن یار"، که رأس ساعت ۱۷ پنج شنبه ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۳ در محل سالن همایش‌های مرکز آرن برگزار شد، آقای محمد امین تاجور، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، پس از بیان مقدمات، قدری از کلیت تئوری انتخاب سخن گفت و سپس به انواع رفتارهای مخرب و قطع کننده رابطه پرداخته و پس از آن راهکارهایی جهت بهبود رابطه، تغییر نگاه در نوع و شیوه برخورد با فرزندان ارائه داد. 

مرکز آرن تلاش دارد تا در آخرین پنج شنبه‌های هر ماه، با دعوت از کارشناسان و متخصصان برجستۀ کشور، به بهانۀ گفتگو پیرامون یک موضوع و معضل اجتماعی، تحلیلی روانشناسانه و ترتبیتی از یکی از دغدغه‌های زندگی روزمرۀ انسان ایرانی ارائه بدهد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه و سایر برنامه‌های عصر پنج شنبه‌های آرن که با عنوان "ژورنال کلاب"، "سایکوسینما"، "عقل معاش" و "آرن یار" دسته بندی شده‌اند، می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ با شماره تلفن‌های مرکز تماس گرفته و یا با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه کرده و جهت دریافت خبرنامه پیامکی و الکترونیکی مرکز آرن ثبت نام کنند .

 

 

آرن یار       تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی