. . . آرشیو تازه های آرن

روند درمان مشکلات روانی، بازسازی روحیه و انگیزش افراد و ارتقاء عملکرد مغزی متقاضیان دریافت این خدمات، در دنیای امروز فقط در داخل کلینیک‌ها صورت نمی‌پذیرد.
"درمان‌های جامع و کل نگر" و استفاده از روش‌هایی چون "هنردرمانی"، "فیلم درمانی"، "کتاب درمانی"، "طبیعت درمانی" و چنین روش‌هایی، امروزه به جزو لاینفکی از پلان‌های درمانی و بهبود کیفیت زندگی متقاضیان مبدل شده است. 

 به گزارش روابط عمومی مرکز آرن، نخستین "سایکو- تور" مرکز آرن با هدف آموزش مفاهیم روانشناسی و مهارت‌های زندگی به مخاطبان مرکز آرن در دل طبیعت، روز جمعه ۱۹ دی ماه ۹۳ در ارتفاعات منطقۀ ییلاقی ازغد در حومۀ شهر مشهد برگزار شد.
در این تور نیم روزۀ علمی – تفریحی که به همت مرکز آرن و با حضور ده‌ها نفر از اعضای عضو شبکۀ آرن کارت برگزار شد، شرکت کنندگان پس از یک راهپیمایی سبک و پرنشاط در دل طبیعت و صرف صبحانۀ گرم در کنار آتش مطبوع و رودخانۀ زیبای منطقۀ ازغد، به صحبت‌های آقای افشین هوشنگی، روانکاو و مدرس مهارت‌های زندگی در مورد "تحلیل روابط متقابل" گوش فرادادند. 

 

تصویری از طبیعت منطقۀ برگزاری نخستین سایکوتور آرن

افشین هوشنگی در سخنان خود، با معرفی روند شکل گیری سیستم روانی در انسان‌، به تشریح سه گانۀ کودک، بالغ و والد در نظام روانی انسان پرداخته و با معرفی انواع اختلالات روانی ناشی از رشد ناهمگون این سه مولفه، به بیان تاثیرات این موارد در ارتباطات و تعاملات سالم بین افراد پرداخت. عضو تیم درمانی مرکز آرن با تشریح انواع ارتباطات میان افراد مختلف، بهترین نوع گفتگو و رابطۀ دو انسان را گفتگوی مبتنی بر بالغ – بالغ دانست و در پایان سخنان خود به بیان راهکارهایی عملی جهت تقویت "بالغ" و رشد عقلانیت و رفتار عقلانی و ارتباط سالم و موثر پرداخت. سخنان آقای هوشنگی با استقبال گستردۀ مخاطبان و شرکت کنندگان در سایکوتور مواجه شد و مقرر شد که ادامۀ این مباحث در آینده نیز ادامه پیدا کند. 

تدارک دیدن صبحانۀ گرم و چای آتیشی در فضایی پرنشاط و مفرح

مرکز جامع آموزشی – درمانی - پژوهشی آرن در راستای عمل به سیاست‌های راهبردی و سند چشم‌انداز خود و در اجرای شعار سازمانی‌اش که "آرن: آغاز راه نو" می‌باشد، تلاش دارد تا با تدارک دیدن برنامه‌های متنوع و جذاب مختلفی چون ژورنال کلاب، سایکوسینما، آرن یار، عقل معاش، کتاب یار، مطالعۀ موردی، سایکوتور، کمپین‌های روانشناختی و ...، ضمن گسترش فعالیت‌ها و مطالعات میان رشته‌ای، دانش و علم روز دنیا در حوزۀ روانشناسی را به زبانی ساده و به شکلی کاربردی و موثر به مخاطبان خود منتقل کرده و فرهنگ کار تیمی و ارتباطات سالم را در ایشان نهادینه کند.
مرکز آرن شکستن کلیشه‌های رایج آموزشی که موجب دوری و بی علاقگی عموم مردم به یادگیری مداوم و زندگی علمی و عقلانی شده است را جزو یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های خود می‌داند و تلاش دارد که تعریف جدیدی از "آموزش مهارت‌های زندگی" به مردم معمولی و کوچه و بازار ارائه دهد.
تجهیز به پیشرفته ترین تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری روز دنیا و انجام پروژه‌های پیچیدۀ پژوهشی در مرکز آرن از یک طرف و ارتباط گستردۀ این مرکز با نهادهای دانشگاهی و آکادمیک از سوی دیگر، هیچ وقت موجب نشده است که این مرکز، رسالت اخلاقی خود را در قبال اصلاح فرهنگ عمومی مردم و آحاد و اقشار مختلف جامعه فراموش کند.
آرن به این کثیرالاضلاعی و گستردگی نگاه خود به مقولۀ علم و جامعه می‌بالد.

تعدادی از شرکت کنندگان در سایکوتور در حال گفتگو با آقای افشین هوشنگی در کنار آتش

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در برنامه‌های بعدی سایکوتور آرن می‌توانند با عضویت در خبرنامۀ پیامکی و ایمیلی مرکز، از این برنامه‌ها مطلع شوند.
تاکید می‌شود که شرکت در سایکوتور مرکز آرن مختص دارندگان محترم آرن کارت می‌باشد و عزیزان علاقه مند برای عضویت در سامانۀ آرن کارت می‌توانند از اینجا اقدام بفرمائید. همچنین از عزیزان علاقه مندان دعوت می‌شود جهت کسب اطلاعات بیشتر، همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳-۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

 

سایکو تور آرشیو تازه های آرن

 

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی