. . . آرشیو تازه های آرن
فرزندان بزرگ می‌شوند و دنیای‌شان هم بزرگ‌تر می‌شود، آنقدر که گاهی در این دنیا گم می‌شویم. حیران می‌مانیم که چه باید بکنیم. یاد حرف بزرگ ترها می‌افتیم، زمانی که هنوز فرزندمان به دنیا نیامده بود و آن‌ها می‌گفتند قدر این روزها را بدان که هر چه بگذرد، مشکلاتش بیشتر می‌شود. شب بی‌خوابی‌های ایام نوزادی کجا و دل نگرانی‌های این روزها کجا؟

 

فرزندان بزرگ می‌شوند و دنیای‌شان هم بزرگ‌تر می‌شود، آنقدر که گاهی در این دنیا گم می‌شویم. حیران می‌مانیم که چه باید بکنیم. یاد حرف بزرگ‌ترها می‌افتیم، زمانی که هنوز فرزندمان به دنیا نیامده بود و آنها می‌گفتند قدر این روزها را بدان که هر چه بگذرد، مشکلاتش بیشتر می‌شود. شب بی‌خوابی‌های ایام نوزادی کجا و دل نگرانی‌های این روزها کجا؟

اگر وقتی راه رفتن آموخت و سرک کشیدن به تمام خانه را شروع کرد، مشکل ما جمع کردن خانه و مراقبت از او برای نیافتادن و آسیب ندیدن بود، این روزها نگرانیم که در مدرسه با چه کسی دوست می‌شود؟ وقتی به اینترنت دسترسی دارد، کجاها می‌رود؟ در گوشی موبایلش چه چیزهایی دارد؟ چرا گاهی اینقدر زود از کوره در می‌رود؟ از دنیای جنس مخالف چه می‌داند؟

فرزند ما وقتی کودکی را پشت سر می‌گذارد، وارد دنیای ناشناخته‌ای می‌شود که باید از آن عبور کند. به روزهای گذار از کودکی به دنیای جوانی و بزرگسالی ایام بلوغ می‌گویند. روزهایی که فرزندمان هنوز آنقدر بزرگ نشده که بتوانیم برخی حرف‌ها را به او بگوییم و هنوز آنقدر کوچک نیست که مطمئن باشیم در دنیایش خبری از حرف‌های بزرگسالی نیست. تجربه سختی است. هم برای ما و هم برای فرزندانمان.
اگر ندانیم چگونه عمل کنیم، می‌تواند سخت‌تر هم باشد. اما این دوره برزخی مشخصات و ویژگی‌هایی دارد که اگر بدانیم، یک تجربه شیرین با فرزندمان خواهیم داشت. ما در این نشست کمی ذهن نوجوان شما را می‌خوانیم و برخی حرف‌های درگوشی او را به شما می‌گوییم تا بهتر فرزند خود را بشناسید.

دوازدهمین نشست آرن یار با موضوع "روانشناسی بلوغ - چگونه حالات روانی نوجوانان را بررسی کنیم؟"، با حضور خانم دکتر منصوره میرزاده - متخصص اعصاب وروان در چهارمین پنج شنبه خرداد ماه (۲۸ خرداد ماه ۱۳۹۴ ) و راس ساعت ۱۷ در محل سالن همایش‌های مرکز آرن برگزار شد.

گفتنی است، محدودیتی برای حضور کلیۀ علاقه مندان در رشته‌ها و سنین مختلف وجود ندارد و تلاش شده که مفاهیم به ساده‌ترین شکل ممکن ارائه شود. هزینۀ شرکت در این جلسات برای مخاطبین آزاد، مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان و برای دارندگان آرن کارت، مبلغ ۷۰۰۰ تومان می‌باشد. به علاقه مندان استفاده از برنامه‌های مختلف مرکز آرن توصیه می‌شود تا جهت ارتباط بهتر با این مجموعه و صرفه جویی در هزینه‌ها، در شبکۀ هوشمند الکترونیکی "آرن کارت" عضو شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد:

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمائید.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشید.

• از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرید.

 

آرن یار آرشیو تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی