کتاب یار
نوروفیدبک نظام آموزشی جامع برای بیماران است، که باعث ایجاد تغییرات ، تقویت ، تعدیل و افزایش کارایی سلول های مغزی می شود. در واقع نوروفیدبک دانشی است که نیاز به آزمایشگاه خاصی ندارد و منحصراً توسط پزشک متخصص این رشته انجام می گیرد . نوروفیدبک نوعی فناوری ست که به بیمارانی که به روان درمانی و توانبخشی ادراک و شناخت نیاز دارند و یا کسانی که در مهارت های ذهنی دچار ضعف هستند،کمک می کند.

 

نوروفیدبک نظام آموزشی جامع برای بیماران است، که باعث ایجاد تغییرات ، تقویت ، تعدیل و افزایش کارایی سلول های مغزی می شود. در واقع نوروفیدبک دانشی است که نیاز به آزمایشگاه خاصی ندارد و منحصراًً توسط پزشک متخصص این رشته انجام می گیرد . نوروفیدبک نوعی فناوری ست که به بیمارانی که به روان درمانی و توانبخشی ادراک و شناخت نیاز دارند و یا کسانی که در مهارت های ذهنی دچار ضعف هستند،کمک می کند .

این برنامه در درمان افسردگی ، اضطراب ، اختلال استرس پس از حادثه ، اختلالات شخصیتی ، اعتیاد و مشکلات هیجانی تاثیر بسزایی دارد. این فناوری یکی از روش های درمانی موثر در درمان کودکان مبتلا به نقص توجه همراه با بیش فعالی و اختلالات رشدی فراگیر ، آسپرگر ، اختلالات یادگیری و اختلال وسواسی – جبری است .

هفتمین جلسه از کنفرانس کتاب آرن تحت عنوان" مبانی نوروفیدبک "اثر جان ام.دموس با سخنرانی جناب آقای دکتر عطااله عقیلیان، روانپزشک و مدیر دپارتمان درمان مرکز جامع آرن ، با استقبال مخاطبان حوزه میان رشته ای به کار خود پایان داد .

در بخشی از کتاب مذکور جهت ابهام زدایی در رابطه با تصوراتی که در مورد درمان با نوروفیدبک وجود دارد صراحتاً عنوان شده است که " نوروفیدبک معجزه نمی کند ،درمان همه بیماری ها نیست ،بلکه یک فرایند یادگیری است" و همچنین "راهی برای عدم شرمساری از اختلالات روانی " به حساب می آید .
پیرو اطلاع رسانی های قبلی و پس از برگزاری موفق شش جلسه کنفرانس کتاب مرکز آرن؛  هفتمین جلسه از این سلسه نشست ها ؛ در اولین پنجشنبه خرداد ماه (۷ خرداد ماه ۱۳۹۴ ) و راس ساعت ۱۷ در محل سالن همایش های مرکز آرن به کار خود پایان داد.
در این جلسه مدیر دپارتمان درمان مرکز آرن ؛ ضمن اشاره به سیستم بین المللی 20 – 10 ؛ به چگونگی و نحوه تعیین هر یک از نقاط قشر مغز جهت الکترود گذاری ، پرداخت و اظهار داشت آگاهی از اصطلاحات کالبد شناسی اعصاب کمک شایانی به پیشرفت درمانگران نوروفیدبک خواهد کرد .

نقشه مغزی یکی دیگر از سرفصل های مورد بحث در این جلسه بودکه دکتر عقیلیان روانپزشک مرکز ، علاوه بر معرفی دو نرم افزار ثبت نقشه مغزی Nxlink و  NeuroGuideبه بیان تفاوت های این دو پرداخته و تاکید داشت که در ثبت  QEEGبا  NeuroGuide  هر دو حالت چشم باز و چشم بسته قابل استفاده است . وی همچنین افزود ؛ کوهرنس(ارتباط بین دو نقطه در مغز) در مبتلایان به اوتیسم کمتر و در مبتلایان به عقب ماندگی ذهنی بیشتر می باشد . 

همچنین در این نشست مروری شد بر پروتکل های پر کاربرد در درمانADHD  از جمله پروتکل های اتمر ، لوبار و فرکانس های رایج و به صورت عینی نیز به بررسی پرونده یکی از مراجعین بهبود یافته مرکز و تشریح نقشه مغزی و سیر بهبودی آن در حضور شرکت کنندگان پرداخته شد .

    

در انتهای این گفتگو ، جناب آقای مهندس محمد حسین خاکسار ؛ ریاست مرکز آرن ضمن تشکر از خانواده مرحومه وزیری جهت شرکت در "کمپین خیرات کتاب به جای حلوا" و اهدای چندین جلد از آخرین کتاب منتشره ی دکتر محمد رضا سرگلزایی ، از شرکت کنندگان خواست تا در حمایت از نشر و فرهنگ کتاب خوانی ، در این بدعت فرهنگی سهیم شوند .


 

علاقه مندان به حضور در این کمپین علمی – فرهنگی ، می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز آرن در ارتباط باشند .

 

گفتنی است جلسات کتاب کنفرانس ( کتاب یار) مرکز آرن پنج شنبه های اول هر ماه برگزار شده و محدودیتی برای حضور کلیۀ علاقه مندان در رشته ها و سنین مختلف وجود ندارد و تلاش شده که مفاهیم به ساده ترین شکل ممکن ارائه شود . هزینۀ شرکت در این جلسات برای مخاطبین آزاد ؛ مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان و برای دارندگان آرن کارت ؛ مبلغ ۷۰۰۰ تومان می باشد . به علاقه مندان استفاده از برنامه های مختلف مرکز آرن توصیه می شود تا جهت ارتباط بهتر با این مجموعه و صرفه جویی در هزینه ها ؛ در شبکۀ هوشمند الکترونیکی " آرن کارت " عضو شوند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد :

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمائید.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشید .

• از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرید .

 

کتاب یار آرشیو تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی