کنگره ها و جشنواره ها

بدون تردید سازندگی درونی انسان و اصلاح و تهذیب نفس او در سعادت فردی، اجتماعی، دنیوی و اخروی وی نقش بسزائی دارد به طوری که اگر انسان تمامی علوم را تحصیل کند و کلیه نیروهای طبیعت را به تسخیر خویش درآورد اما از تسخیر درون و تسلط بر نفس خود ناتوان باشد، از رسیدن به سعادت و نیل به کمال باز خواهد ماند. تمامی پیشرفت های علمی و صنعتی در صورتی که با اصلاح درون انسان همراه نباشد، کاخ های سر به فلک کشیده ای را می ماند که بر فراز قله آتشفشان بنا شده باشند. از این رو تربیت روحی و اخلاقی انسان و در یک کلام برنامه «انسان سازی»، برای هر جامعه ای امری به غایط جدی و حیاتی است.

روانشناسی را به تعبیری می­توان گسسترده ترین و پرکاربردترین علم در جهان امروز بشری به شمار آورد. این علم روز به روز قدرت سیطره و نفوذ خود را در میان مردم گسترش می دهد و حد و مرزی را نمی توان برایش متصور شد. از بررسی ذهن و رفتار بشری گرفته تا روانشناسی جنایی ، از تسهیل روابط انسانها با ماشین آلات تا روانشناسی هنر گستره این علم خود را به رخ همگان می­کشد. جا ماندن از این علم را بدون اغراق باید به منزله یک عقب ماندگی محض برای یک جامعه دانست.

جامعه ما نیز همانند سایرین نیازمند دستیابی به این علم و آشنایی عامه مردم با اصول و کاربرد آن در زندگی است.

در سالهای اخیر ، به طرز حیرت آوری مرزهای دانش جابجا شده است و علوم مختلفی چون روانشناسی، روانپزشکی، مهندسی پزشکی، علوم شناختی ، تربیت بدنی و نوروساینس و امثالهم طوری در هم آمیخته شده اند که تفکیک کردن آنها از همدیگر مشکل شده است . طوری که نمی توان به انسان و مغز و روان و مسائل او علاقه مند بود و در یکی از این رشته ها تحصیل کرد و با مفاهیم سایر رشته هایی که نام بردیم ، برخورد نکرد .

امروز روانشناسی که حداقل های دانش مهندسی پزشکی را ندارد و روانپزشکی که از تربیت بدنی و گرایش ها و فعالیت های این رشته بی اطلاع باشد و نوروساینتیستی که از حوزه های بالینی و درمانی روانی بی اطلاع باشد ، نمی تواند در کورس رقابت علمی باقی بماند . عین این مطلب نیز در مورد معلم ، مربی ، دانشجو و سایر اقشار مردم نیز که می خواهند متفاوت و همیشه به روز باشند نیز صحت دارد .

مرکز جامع توانبخشی و توانمندسازی روانی آرن قرار است توسط متخصصان حوزه های مختلف شما را با یکی از مفاهیم این علوم مختلف که نام بردیم آشنا کند . برای همین شما در هر رشته و جایگاهی که قرار دارید ، می توانید در همایش های مرکز آرن با یکی از مفاهیم و موضوعات فعالیت های میان رشته ای آشنا شوید ، ایدۀ جدید بگیرید ، پرسش هایتان را مطرح و خودتان را به روز نگاه دارید .

همایش های برگزار شده مرکز جامع آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی