صفحه اصلی
برقراری رابطه زناشویی یکی از پایه های اصلی هر ازدواج موفق و خانوادۀ پایداری می باشد و نقش این روابط در تولید مثل و فرزندآوری نیز بر اهمیت آن می افزاید . متاسفانه نا آگاهی و از آن بدتر داشتن اطلاعات نادرست باعث میشود ؛ زوجین در داشتن ارتباط جنسی مناسب و استفاده از ارتباط جنسی به عنوان یکی از نعمتهای خدادادی ناکام بمانند . به جز خانواده ها و افراد معمولی جامعه ، مشاوران و درمانگران در دنیای امروز باید بتوانند با کسب اطلاعات صحیح به درمان و پیشگیری از اختلالات جنسی بپردازند . 


به گزارش روابط عمومی مرکز آرن ؛ کارگاه " شناخت و درمان اختلالات جنسی " به مدت ۱۶ ساعت و در تاریخ های پنج شنبه و جمعه ؛ ۲۲ و ۲۳ مردادماه ۱۳۹۴ در محل آمفی تأتر مرکز آرن برگزار شد . مدرس این کارگاه ؛ خانم دکتر پریسا جهانلو ؛ پزشک و فارغ التحصیل انجمن سکچوآل مدیسن اروپا بودند که به صورت پروازی از تهران به مشهد آمده و برگزاری این کارگاه در مرکز آرن را برعهده گرفتند . ایشان در مصاحبه با روابط عمومی مرکز آرن ؛ در توضیح سکچوآل مدیسن ( طب جنسی ) ؛ نقطه قوت سکچوآل مدیسین نسبت به آنچه در ایران سکس تراپی خوانده می شود را داشتن دید جامع و کاملی نسبت به مقوله روابط جنسی و مشکلات ناشی از آن دانستند و در ادامه افزودند : " بسیار دیده ام همکاران متخصص اورولوژی و زنان و ... فقط جنبه های جسمانی یک اختلال را مد نظر قرار میدهند و از آنطرف روانشناسان محترم نیز ممکن است درباره علل جسمی مشکلات جنسی توجه کمتری از خود نشان دهند . اما در سکچوآل مدیسن ، با رویکرد بیو / سایکو / سوشیو / اسپیریچوال به تمامی اختلالات جنسی نگاه می شود و چهار حوزۀ زیستی ؛ روانی ، اجتماعی و معنوی مسائل جنسی مورد بررسی قرار گرفته و کالبد شکافی می شود . "

ارائه دید جامع و کلی به مقوله مسائل جنسی در انسان و در نظر گرفتن هر دو جنبۀ جسمی و روانی آن و بررسی کامل یک سیکل جنسی نرمال - از لحظه ایجاد میل در زن و مرد و اینکه برای برقراری ارتباط چه تغییراتی در جسم و روان اتفاق میافتد؟ از یک سو و از سوی دیگر اینکه در هریک از چهارمرحله رابطه جنسی ( میل-برانگیختگی- ارگاسم و انزال- فرونشینی ) چه اشکالاتی ممکن است در هرمرحله پیش بیاید ؛ از مسائلی بود که در این کارگاه به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفت . همچنین کالبد شکافی این موضوع که اختلالات جنسی چیست و اهمیت این اختلالات در چیست ؟ و چه درمانهای دارویی و روانشناختی استانداردی برای هر اختلال وجود دارد ، از دیگر نکاتی بود که در این کارگاه مورد بررسی قرار گرفتند . سرفصل های این کارگاه دو روزۀ که با استقبال شرکت کنندگان در کارگاه برگزار شد ؛ به شرح زیر بود :

۱- مقدمه بیان اهمیت موضوع

۲- آناتومی طبیعی دستگاه زن و مرد به طور خلاصه و با نمایش انیمیشن

۳- سیکل جنسی طبیعی در زن و مرد(میل-برانگیختگی-ارگاسم-فرونشینی)

۴- اختلال کمبود میل جنسی در هردو جنس

۵- اختلالات نعوظ و اختلال برانگیختگی در زنان

۶- انزال زودرس و اختلالات مرحله ارگاسم در هر دو جنس

۷- اختلالات مرحله فرونشینی در هردو جنس

۸- تغییرات جنسی در سالمندی،بارداری و شیردهی،بیماریهای مزمن و کانسر و.....

۹- پارافیلیاها،برخورد و درمان و بررسی آن در سینما با نمایش فیلم

۱۰- تغییر جنسیت،نحوه برخورد ودرمان و بررسی ان در سینما با نمایش فیلم

۱۱- اعتیاد جنسی،علل و راهکارهای در مان و بررسی آن در سینما با نمایش فیلم

۱۲- جمع بندی و پرسش و پاسخ

به شرکت کنندگان ؛ گواهی معتبر آموزشی با امضا اساتید دوره که قابل استعلام بصورت آنلاین می باشد داده شد .

علاقه مندان به حضور و ثبت نام در نوبت بعدی برگزاری این کارگاه ؛ می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۹ با شماره های ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند  جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگاه اینجا را مشاهده بفرمائید .

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی