صفحه اصلی
اضطراب هم به عنوان یک پدیده غیربالینی و هم به عنوان یک پدیده بالینی مورد توجه متخصصان حوزه سلامت روان بوده است. از آنجا که اضطراب با سایر اختلالات ' همبودی (comorbidity) بالایی دارد مهارت در مورد چگونگی تشخیص و مداخله در زمینه اضطراب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بر همین اساس، در کارگاه اضطراب: از تشخیص تا درمان به معرفی انواع اضطراب، تشخیص افتراقی، و علائم بالینی و پیش بالینی آن پرداخته ایم. بدلیل اهمیت مباحث نوروسایکولوژیک در اختلالات اضطرابی، اضطراب از این دیدگاه نیز مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت به معرفی انواع روش های درمانی در این زمینه پرداخته شد.

 

 
اضطراب هم به عنوان یک پدیده غیربالینی و هم به عنوان یک پدیده بالینی مورد توجه متخصصان حوزه سلامت روان بوده است. از آنجا که اضطراب با سایر اختلالات ' همبودی (comorbidity) بالایی دارد مهارت در مورد چگونگی تشخیص و مداخله در زمینه اضطراب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بر همین اساس، در کارگاه اضطراب: از تشخیص تا درمان به معرفی انواع اضطراب، تشخیص افتراقی، و علائم بالینی و پیش بالینی آن پرداخته ایم. بدلیل اهمیت مباحث نوروسایکولوژیک در اختلالات اضطرابی، اضطراب از این دیدگاه نیز مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت به معرفی انواع روش های درمانی در این زمینه پرداخته شد.

اولین کارگاه اضطراب: از تشخیص تا درمان در ۸ ساعت ( ۲ جلسۀ ۴ ساعته ) در مرکز آرن و با تدریس آقای دکتر علیرضا اکرمی نژاد متخصص اعصاب و روان و مشاوره در تاریخ ۲۸ مرداد ماه ساعت ۱۶ الی ۲۰ و ۲۹ مرداد ماه ۱۳۹۵ ساعت ۹ الی ۱۳برگزار شد. 

مفاهیم آموزشی مورد بررسی در کارگاه به شرح ذیل بود:

- تاریخچه

- طبقه بندی اختلالات اضطرابی طبق DSM5

- مدارهای عصبی ترس و اضطراب

- نوروسایکولوژی بیماری های روانی

- روش های درمانی مؤثر در اختلالات اضطرابی

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آیندۀ مرکز آرن می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

    به بخش کارگاه های آموزشی مراجعه نمایند.

    همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

    با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

    از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

    در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی