صفحه اصلی
نخستین کارگاه " ازدواج و زوج درمانی " مرکز جامع آرن با تدریس دکتر محمد رضا سرگلزایی در روزهای پنج شنبه 30 شهریور و جمعه 31 شهریور 96 در سالن اجتماعات دکتر سعادت دانشکدۀ علوم پایۀ دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

 اگر مسالۀ " ازدواج و تشکیل خانواده " برای هر انسانی حساس ترین مرحلۀ زندگی اش نباشد ، شکی نیست که ازدواج و انتخاب همسر مناسب " یکی از حساس ترین مراحل زندگی "  انسان می باشد که حتما باید برای موفقیت در این مرحلۀ مهم از زندگی برنامه ریزی و استراتژی های درستی در پیش گرفت . در کنار داشتن استراتژی های مناسب ؛ باید توجه داشت که همچون هر مهارتی در انسان ، مهارت زندگی مشترک و فن و فنون همسرداری و مدیریت اختلافات زناشویی نیز مستلزم داشتن آگاهی های لازم و گذراندن آموزش های کاربردی در این حوزه می باشد .

بر این اساس و با توجه به نیازهای مخاطبان در این زمینه ؛ مرکز جامع آرن از بدو تآسیس خود با نگاهی ویژه به مسالۀ ازدواج و انتخاب همسر پرداخته است و برنامه های مختلفی را نیز در همین زمینه طرح ریزی و اجرا کرده است . تجربۀ چندین سالۀ ما در مسائل مربوط به ازدواج نشان می دهد که به این موضوع باید از سه زاویۀ مختلف نگاه کرد :

اول از  "زاویۀ فلسفی و چرایی و چیستی ازدواج " که در این قسمت لازم است که به این پرسش پاسخی صحیح داده شود که چرا ما باید ازدواج کنیم ؟ .

پس از پاسخ دادن به این موضوع نیاز به " ارزیابی هایی پیش از ازدواج " و فهمیدن معیارهای انتخاب یک زوج مناسب است که باید برای آن الزاماتی را به شخص پیشنهاد داد .

و در نهایت باید برای مشکلات پس از ازدواج نیز چاره ای اندیشیده شود که در زمان اختلاف بین زوجین و نیاز ایشان به درمان ( که زوج درمانی نامیده می شود ) باید بر چه اساس و متدهایی اقدام به درمان و حل و فصل مشکلات آنها کرد ؟ 

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن ؛ کارگاه " ازدواج و زوج درمانی " با تدریس دکتر محمد رضا سرگلزایی ( روانپزشک و مدرس مهارت های زندگی ) از عصر روز پنج شنبه 30 شهریور 96 ؛ راس ساعت 3 عصر تا 8 شب در محل " پردیس دانشگاه فردوسی مشهد - دانشکدۀ علوم پایه - تالار دکتر سعادت " برگزار  شد . این کارگاه در روز جمعه 31 شهریور ماه 96 ؛ از ساعت 8 الی 13 نیز ادامه داشت .

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آیندۀ مرکز آرن می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

    به بخش کارگاه های آموزشی مراجعه نمایید.

    همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

    با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

    از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

    در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی