صفحه اصلی
نهمین کارگاه "آموزش والدین کودکان دارای اختلال بیش فعالی- عدم تمرکز (ADHD)" با محوریت موضوع کودکان ADHD با تدریس خانم زهره نوروزی و خانم دکتر آزاده عطاری در مرکز جامع آرن برگزار گردید. موضوعاتی از قبیل معرفی اختلال بیش فعالی- عدم تمرکز (ADHD)، روش‌های تشخیص و درمان اختلال ADHD، ساختار مغزی و نحوه‌ی رفتاری کودکان دارای اختلال ADHD و روش‌های برخورد و تعامل صحیح با کودکان ADHD مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن؛ نهمین کارگاه "آموزش والدین کودکان دارای اختلال بیش فعالی، عدم تمرکز "(ADHD) در مورخ 19 مهرماه سال 1396، به مدت 2 ساعت در مرکز جامع آرن و در سالن همایش‌های یونس برگزار شد.

 

در این کارگاه؛ خانم زهره نوروزی (کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست) و خانم دکتر آزاده عطاری (روان شناس و روان درمانگر کودک و نوجوان) با اشاره به سرفصل‌های زیر:

1- اختلال بیش فعالی- عدم تمرکز (ADHD) چیست؟

2- روش‌های تشخیص و درمان اختلال

ADHD -3 ساختار مغزی و نحوه‌ی رفتاری کودکان دارای اختلال

ADHD -4 روش های برخورد و تعامل صحیح با کودکان ADHD

توضیحات مبسوطی در مورد کودکان ADHD به شرکت‌کنندگان در کارگاه ارائه دادند.

در این کارگاه علاوه بر توضیحاتی در خصوص اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و آموزش چگونگی اثربخشی نوروفیدبک بر مغز کودکان بیش فعال دارای اختلال توجه و تمرکز و همچنین نحوه‌ی برخورد صحیح با این کودکان؛ به سوالات والدین شرکت کننده در کارگاه نیز توسط مدرسین کارگاه پاسخ داده شد. در بخش دیگری از این برنامه مدیر مرکز آرن در سخنان کوتاهی به معرفی سامانه‌ی نرم افزاری مرکز آرن (آرن سافت) پرداخت. این سامانه‌ی اختصاصی مرکز جامع آرن به جهت رصد و نظارت بر روند درمانی و تسهیل کار تیمی متخصصان مختلف حوزه‌ی مغز و روان در این مرکز به وجود آمده است.

این کارگاه توسط واحد رسانه‌ی مرکز جامع آرن فیلم‌برداری و تدوین شده است و نسخه‌ی کامل آن بر روی یک عدد DVD قابل ارائه به علاقه‌مندان می‌باشد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های آینده‌ی مرکز جامع آرن و تهیه‌ی DVD های آموزشی، می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

• از طریق عضویت در خبرنامه‌ی آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند.

• در کانال تلگرام arencenter@ عضو شوند.

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی