صفحه اصلی
نخستین کارگاه آموزشی "روش‌های تحریک مغناطیسی مغز" با تدریس آقای دکتر مسعود نصرت آبادی در مرکز جامع آرن برگزار گردید؛ و موضوعاتی از قبیل آشنایی با تاریخچه، مفاهیم، مفروضات و منطق زیر بنایی TMS، آشنایی با انواع روش‌های تحریک مغناطیسی، نحوه بدست آوردن آستانه حرکتی (MT) با روش‌های مختلف، کاربردهای درمانی TMS در افسردگی و سایر اختلالات، ترکیب TMS با سایر روش‌های درمانی، استفاده از TMS بر اساس یافته‌های QEEG و LORETA، ملاحظات اخلاقی در کاربرد TMS و کاربردهای پژوهشی TMS مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن؛ نخستین کارگاه آموزشی "روش‌های تحریک مغناطیسی مغز (rTMS)" در مورخ 20 اردیبهشت ماه سال 1398، به مدت 8 ساعت در مرکز جامع آرن و در سالن همایش‌های یونس برگزار شد.

 

 

در این کارگاه آموزشی؛ دکتر مسعود نصرت‌آبادی (عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران و مدرس بین‌المللی درمان‌های تکنولوژیک) با اشاره به سرفصل‌های زیر:

1- آشنایی با تاریخچه، مفاهیم، مفروضات و منطق زیر بنایی TMS 

2- آشنایی با انواع روش‌های تحریک مغناطیسی

3- نحوه بدست آوردن آستانه حرکتی (MT) با روش‌های مختلف

4- کاربردهای درمانی TMS در افسردگی و سایر اختلالات

5- ترکیب TMS با سایر روش‌های درمانی

6- استفاده از TMS بر اساس یافته‌های QEEG و LORETA 

7- ملاحظات اخلاقی در کاربرد TMS 

8- کاربردهای پژوهشی TMS

توضیحات مبسوطی در مورد روش‌های تحریک مغناطیسی مغز، به شرکت‌کنندگان در کارگاه ارائه دادند.

ما یافته‌های جدید علمی و تکنولوژی‌های جدید حوزه‌ی مغز، شناخت و روانپزشکی را به صورت قاعده‌مند، اصولی و با حوصله و وسواس فراوان و با نگاهی راهبردی وارد آرن کرده و از آن برای بهبود، درمان و ارتقاء عملکرد مراجعین‌مان استفاده می‌کنیم. تلاش سازمانی ما در آرن این است که "هم کار درست بکنیم و هم درست کار کنیم". مثل نوروفیدبک و بیوفیدبک و سایر درمان‌های تکنولوژیک که چنان اصولی و علمی روی آن کار کردیم که اسباب ماندگاری ما در صنف روانپزشکی و روانشناسی و علوم شناختی کشور شد، تحریک مغناطیسی مغز را هم با همان سیاست قدیمی و به صورت علمی و با وسواس فراوان و با بهترین دستگاه ساخت آلمان و پرسنل آموزش دیده و نظارت سخت‌گیرانه‌ی درمانی و علمی کارمان را جلو می‌بریم. در این حوزه نیز می‌خواهیم ماندگار شویم.

این کارگاه توسط واحد رسانه‌ی مرکز جامع آرن فیلم‌برداری و تدوین شده است و نسخه‌ی کامل آن بر روی یک عدد DVD قابل ارائه به علاقه‌مندان می‌باشد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های آینده‌ی مرکز جامع آرن و تهیه‌ی DVD های آموزشی، می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

• از طریق عضویت در خبرنامه‌ی آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند.

• در کانال تلگرام arencenter@ عضو شوند.

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی