صفحه اصلی
دومین دوره‌ی جلسات گروه درمانی "باشگاه مغز ویژه‌ی کارآفرینان" با محوریت توانمندسازی قسمت‌هایی از مغز و ذهن کارآفرینان که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در فرآیند کارآفرینی و موفقیت بیشتر آن‌ها نقشی مهم و تأثیرگذار دارد؛ با تدریس خانم دکتر سمیعی فرد و آقای مهندس خاکسار در مرکز جامع آرن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن؛ دومین دوره‌ی جلسات گروه درمانی "باشگاه مغز ویژه‌ی کارآفرینان" روزهای سه شنبه از تاریخ 24 اردیبهشت ماه تا 28 خرداد ماه سال 1398، به مدت 12 ساعت در مرکز جامع آرن و در سالن همایش‌های یونس برگزار شد.

 

 

در این جلسات گروه درمانی؛ دکتر سمیعی فرد (دکترای روانشناسی و پژوهشگر علوم اعصاب شناختی) و مهندس خاکسار (مدیر و پژوهشگر مطالعات میان رشته‌ای در مرکز جامع آرن)، توضیحات مبسوطی در مورد باشگاه مغز ویژه‎ی کارآفرینان، به شرکت‌کنندگان در جلسات ارائه دادند.

در این دوره‌ی باشگاه مغز که ویژه‌ی کارآفرینان برگزار شد، هر جلسه شامل بخش‌های کار عملی، آموزش، بازی فکری، بحث و گفتگو بود. هدف از باشگاه مغز کارآفرینان، آشنایی این قشر با مفهوم و انواع توانمندی‌های مغزی (شناختی)، شیوه‌های ارتقاء و اهمیت آن‌ها در حوزه‌ی کارآفرینی بود. در بخش کار عملی، با استفاده از مجموعه کتب باشگاه مغز به انجام تمرینات هدفمند و سطح بندی شده در کلاس پرداخته شد. همچنین، منطق زیربنایی هر تمرین و اهمیت آن در زندگی روزمره نیز بررسی شد. در بخش آموزش، علاوه بر مفاهیم روان شناختی مرتبط با کارآفرینی مانند احساس خودکارآمدی، عزت نفس و نیم رخ شخصیتی کارآفرینان، شیوه‌های عملیاتی ارتقاء توانمندی‌های مغزی نیز آموزش داده شد. بخش بازی فکری، در قالب انجام بازی‌های فکری به صورت عملی در جهت تجربه فضاهای پرنشاط در کلاس اجرا شد. در این بخش بازی‌های مرتبط با توانمندی‌های مغزی معرفی و استفاده شد. بخش بحث و گفتگو، به پاسخگویی به سؤالات و دغدغه‌های شرکت‌کنندگان اختصاص داشت.

این جلسات توسط واحد رسانه‌ی مرکز جامع آرن فیلم‌برداری و تدوین شده است و نسخه‌ی کامل آن بر روی یک عدد DVD قابل ارائه به علاقه‌مندان می‌باشد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های آینده‌ی مرکز جامع آرن و تهیه‌ی DVD های آموزشی، می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

• از طریق عضویت در خبرنامه‌ی آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند.

• در کانال تلگرام arencenter@ عضو شوند.

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی