صفحه اصلی
چهارمین کارگاه "فرزند پروری کارآفرینانه" با محوریت تربیت نوجوانان با ذهن و مغزی کارآفرین و نوآور با استفاده از یافته‌های علوم شناختی، با تدریس آقای مهندس محمد حسین خاکسار در مرکز جامع آرن برگزار گردید؛ و موضوعاتی از قبیل مقدمه‌ای بر"ناخودآگاه اقتصادی" و شکل‌گیری ذهن اقتصادی ما، مقدمه‌ای بر "کارآفرینی در ایران" و روش‌های آن، کارآفرینی به مثابه‌ی "سبک زندگی"، نوجوانی؛ هویت طلبی و رفتارهای پرخطر، آشنایی با مغز نوجوان و روش‌های ایجاد تغییر در آن، مبانی اقتصاد خرد و آینده‌ی کسب و کارهای نو در ایران، واکاوی مفهوم انواع سرمایه و روش‌های سرمایه‌سازی، ویژگی‌های شخصیتی؛ شناختی و رفتاری نوجوانان، ویژگی‌های شخصیتی؛ شناختی و رفتاری کارآفرینان، چگونه نوجوان را با کارآفرینی آشنا کنیم؟، بررسی موردی: زندگی سه نوجوان کارآفرین و تمرین و کار عملی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن؛ چهارمین کارگاه "فرزند پروری کارآفرینانه" روزهای شنبه از تاریخ 15 تیرماه تا 26 مرداد ماه سال 1398، به مدت 12 ساعت در مرکز جامع آرن و در سالن همایش‌های یونس برگزار شد.

 

 

در این کارگاه؛ مهندس محمد حسین خاکسار (پژوهشگر، کارآفرین، بنیانگذار مرکز جامع آرن و پاشا) با اشاره به سرفصل‌های زیر:

1- مقدمه‌ای بر"ناخودآگاه اقتصادی" و شکل‌گیری ذهن اقتصادی ما

2- مقدمه‌ای بر "کارآفرینی در ایران" و روش‌های آن

3- کارآفرینی به مثابه‌ی "سبک زندگی"

4- نوجوانی، هویت‌طلبی و رفتارهای پرخطر

5- آشنایی با مغز نوجوان و روش‌های ایجاد تغییر در آن

6- مبانی اقتصاد خرد و آینده‌ی کسب و کارهای نو در ایران

7- واکاوی مفهوم انواع سرمایه و روش‌های سرمایه‌سازی

8- ویژگی‌های شخصیتی، شناختی و رفتاری نوجوانان

9- ویژگی‌های شخصیتی، شناختی و رفتاری کارآفرینان

10- چگونه نوجوان را با کارآفرینی آشنا کنیم؟

11- بررسی موردی: زندگی سه نوجوان کارآفرین

12- تمرین و کار عملی

توضیحات مبسوطی در مورد این که چگونه می‌توان با استفاده از یافته‌های علوم شناختی، نوجوانانی با ذهن و مغزی کارآفرین تربیت کرد؛ به شرکت‌کنندگان در کارگاه ارائه دادند.

مشکلات عمده‌ی دوران نوجوانی چیست؟ بحران هویت!!! چه بخواهیم و چه نخواهیم، امروز بسیاری از ابزارهای قدیمی هویت‌بخشی به نوجوان (مانند رسانه‌های رسمی، سنت، مدرسه، خانواده، بزرگترهای فامیل و...) به هزاران دلیل بخش عمده‌ی کارکرد و اثربخشی خود را از دست داده‌اند. می‌توان با تقویت روحیه‌ی کارآفرینی و سبک زندگی کارآفرینانه در نوجوانان، هم به نوجوان کمک کرد که هویت گمشده‌ی خود را پیدا کند و هم برای آینده‌ی تحصیلی و شغلی خود از همین امروز برنامه‌ریزی کند.

این کارگاه توسط واحد رسانه‌ی مرکز جامع آرن فیلم‌برداری و تدوین شده است و نسخه‌ی کامل آن بر روی یک عدد DVD قابل ارائه به علاقه‌مندان می‌باشد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های آینده‌ی مرکز جامع آرن و تهیه‌ی DVD های آموزشی، می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

• از طریق عضویت در خبرنامه‌ی آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند.

• در کانال تلگرام arencenter@ عضو شوند.

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی