صفحه اصلی

سایکوسینمای آرن؛ نه همانند سالن های سینمایی؛ صرفاً به نمایش فیلم‌ها اکتفا می‌ کند و نه مانند برنامه های سینمایی صدا و سیما؛ فیلم از منظر هنری و فنی مورد بررسی قرار می گیرد. در این سایکوسینما، دغدغۀ اصلی، خوانش صحیح فیلم، کشف پیام های پنهان آن و استخراج و انتقال مفاهیم و آموزش برخی مهارت های زندگی و فنون توانمندسازی روانی از طریق فیلم دیدن به مخاطبین است که بتوانند "بهتر" و "سالم تر" زندگی کنند. 

 

 

یک خلبان، پروازی را از سقوط نجات می دهد، اما تحقیقاتی برای فهمیدن علت سقوط صورت می گیرد که باعث فاش شدن رازی وحشتناک می شود. « پرواز » نام جدیدترین فیلم رابرت زمه کیس است که درباره خلبانی قهرمان اما معتاد به مصرف مشروبات الکلی است که همین موضوع سبب ایجاد بحران در زندگی شخصی اش می شود. بیست دقیقه ابتدایی « پرواز » به معرفی شخصیت اصلی داستانش یعنی وایپ ویتاکر ( دنزل واشینگتن ) می پردازد. فیلم در این بیست دقیقه هرچه را که لازم هست تماشاگر درباره این شخصیت بداند، به او می گوید و ...

در ششمین جلسه از سلسله نشست های " سایکو سینما " ، که رأس ساعت ۱۷ پنج شنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۳ در محل سالن همایش های مرکز آرن برگزار شد ؛ دکتر مداح حسینی و دکتر عقیلیان؛ به بحث و بررسی روانشناختی فیلم پرواز (FLIGHT)  با محوریت فریبکاری پرداختند . مرکز آرن تلاش دارد تا در آخرین پنج شنبه های هر ماه ، با دعوت از کارشناسان و متخصصان برجستۀ کشور ؛ به بهانۀ گفتگو پیرامون یک موضوع و معضل اجتماعی ، تحلیلی روانشناسانه از یکی از دغدغه های زندگی روزمرۀ افراد جامعه ارائه بدهد .

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه و سایر برنامه های عصر پنج شنبه های آرن که با عنوان " ژورنال کلاب " ، " سایکوسینما " ، " عقل معاش " و " آرن یار " دسته بندی شده اند، می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ با شماره تلفن‌های مرکز تماس گرفته و یا با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه کرده و جهت دریافت خبرنامه پیامکی و الکترونیکی مرکز آرن ثبت نام کنند .

 

سایکو سینما آرشیو تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی