صفحه اصلی
به گزارش روابط عمومی مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن، کارگاه تحریک الکتریکی مغز با هدف آشنایی علاقمندان با مبحث تحریک مغزی ،انواع روش­های آن و ... با تدریس آقای دکتر مسعود نصرت آبادی  در ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۳ در مرکز آرن برگزار شد. 

 

امروزه بیش از پیش بر لزوم استفاده از تکنولوژی های تحریک مغزی در درمان بیماری­ های مختلف مغزی و روانپزشکی و پژوهش های علوم اعصاب تاکید می­ شود و تحقیقات گسترده­ ای با استفاده از این امکانات صورت گرفته است.

در میان سایر انواع روش­ های تحریک مغزی، تحریک الکتریکی مغز با دستگاه TDCS از اهمیت خاصی برخوردار است. از امتیازات استفاده از این تکنیک، حجم کوچک و قابل حمل دستگاه، عدم نیاز به تنظیمات کامپیوتری پیچیده، عدم نیاز به آماده سازی مراجع ساعتها پیش از شروع به تحریک و ... می باشد؛ که در کشور ما نیز روز به روز بر تعداد تحقیقاتی که با استفاده از این دستگاه طراحی و اجرا می گردد، افزوده می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن، کارگاه تحریک الکتریکی مغز با هدف آشنایی علاقمندان با مبحث تحریک مغزی ،انواع روش­های آن و ... با تدریس آقای دکتر مسعود نصرت آبادی  در ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۳ در مرکز آرن برگزار شد. 

کارگاه تحریک الکتریکی مغز در یک روز و از ساعت ۸  تا ۱۵برگزار شدسرفصل های این دوره به شرح زیر می باشد :

    

      Historical background

      Ethics and safety

      Neurobiological effects

      tDCS and drugs

      Materials

      Electrode placement

      How to run

      Practice

      Therapeutic potentials

      tDCS effects on cognition

      Study design

      Practice

 

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با سایر کارگاه های درحال برگزاری می توانند با شماره تلفن های  ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱ تماس و یا به فهرست کارگاه های آموزشی مراجعه نمایند.

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی