صفحه اصلی
اولین جلسه عقل معاش آرن با سخنرانی آقای حسام الدین عرب زاده مورخ ۱۹ تیر ماه سال جاری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن، اولین جلسه عقل معاش با هدف آشنایی علاقه مندان به جایگاه و رویکردهای نوین روابط عمومی در سازمان های دنیا در مرکز آرن برگزار شد .

در این جلسه آقای حسام الدین عربزاده مدیر روابط عمومی، ضمن بیان مقدمه ای در مبحث روابط عمومی به شرح عوامل موثر بر توسعه جايگاه روابط عمومي پرداخت .

وی با اشاره به وجود تعاریف متعدد روابط عمومی خاطرنشان کرد : همه این تعاریف ثابت می‌کنند روابط عمومی در متن است نه در حاشیه؛ در خود مدیریت است نه در بیرون آن که هر مدیریتی سزاوار روابط عمومی است .


او تاکید کرد : فلسفه وجودی روابط عمومی مردم‌داری، وظیفه آن اطلاع رسانی، هدف آن مهندسی رضایت مندی عامه و رویکردهای اصلی آن ایجاد ارتباطات آزاد، آگاه‌سازی و اقناع است .

وی مهمترین موضوع در روابط عمومی را خلاقیت و نوآوری دانست و تصریح کرد : روابط عمومی مانند دیگر امور سازمانی، بروکراتیک و ضابطه‌ مند نیست و بر اساس خلاقیت و میزان نوآوری به پیش می‌رود . با توجه به کارکردها و ظرفیت های ارتباطی، خبری، تبلیغاتی روابط عمومی ها در دوران جدید، این نهاد نقش به سزایی در پویایی و دست یابی هر سازمانی به اهداف خود ایفا می کند .

عربزاده در بخش پایانی صحبت‌های خود به نقش‌های فرامرزی روابط عمومی اشاره کرده و از استمداد دولت نیجریه از شرکت بین‌المللی ارائه خدمات روابط عمومی برای بحران تروریستی گروه بوکوحرام خبر داد .

بنابراین خبر، طبق یک قرارداد ۲/۱ میلیون دلاری که در ماه ژوئن سال جاری ( خرداد ماه ) ، میان دولت نیجریه و شرکت روابط عمومی LEVICK مستقر در واشینگتن دی سی به امضا رسید، شرکت یاد شده عهده دار تنویر افکار عمومی جهان و مردم نیجریه به نفع رئیس جمهوری در رابطه با فعالیت هایش در مبارزه علیه گروه بوکو حرام، به ویژه در مورد نجات دختران دانش آموز، شده است .

خاطر نشان می‌سازد سلسله نشست هایی که تحت عنوان " عقل معاش " در سومین پنج شنبه هر ماه راس ساعت ۱۷ در مرکز آرن برگزار می شود، با دعوت از کنش گران موفق، خودساخته و خوش فکرحوزه های مختلف اقتصادی و فضای کسب و کار، درصدد آموزش تدبیر و عقل معاش به جامعه هدف است . آموزشی که ماحصل آن زندگی اقتصادی بهتر و نتیجتا زندگی سالم تر و وضعیت روانی آرام و با ثبات تری را بدنبال داشته باشد .

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلسله گفتارهای پیرامون عقل معاش و سایر برنامه های عصر های پنج شنبه آرن شامل دسته بندی موضوعی : " ژورنال کلاب " ، " سایکو سینما " ، و " آرن یار " می توانند همه روزه از ساعت ۸ الی ۲۱ با شماره تلفن های ۵ - ۸۴۶۳۶۵۳ تماس حاصل نموده و برای دریافت خبرنامه پیامکی و الکترونیکی مرکز آرن با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه کنند .

خاطرنشان می سازد حضور برای عموم مردم و تمامی رده های سنی در این جلسات آزاد می باشد . 

عقل معاش اخبار کارگاه ها

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی