صفحه اصلی

چه کنیم که زندگی اقتصادی بهتر و سالم تری داشته باشیم ؟ چگونه در جامعه و شرایط فعلی کشور ، با استرس های اقتصادی کمتری زندگی کنیم ؟ توانگران و ثروتمندان جامعه که از راههای مشروع و حلال ، کسب درآمد می کنند ، چگونه فکر می کنند ؟ 

 

در دومین نشست " عقل معاش " مرکز آرن در تاریخ پنج شنبه ؛ ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ، سعی شد ، به پرسش های بالا پاسخی مناسب داده شود . مهندس محمد حسین خاکسار ، مدیر مرکز آرن ، در آغاز جلسه ضمن خوشامدگویی به حاضرین ؛ چهار مولفۀ اصلی شورای سیاست گذاری جلسات عقل معاش در دعوت از سخنرانان این جلسات را خاطرنشان کرد .

به گفتۀ مهندس خاکسار :

۱ ) موفقیت همزمان سخنران در حوزه های علمی و اقتصادی

۲ ) فعالیت در بخش خصوصی و عدم استفاده از بودجه های دولتی

۳ ) عدم کسب درآمد از طریق رانت و راههای نامشروع

۴ ) داشتن سابقۀ فعالیت اقتصادی و آشنایی به مختصات کسب و کار در شهر مشهد

را از اصلی ترین دلایل حضور دعوت از مهندس جلال رضایی ، کارآفرین موفق ، فارغ التحصیل مقطع فوق لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف و مدیر شرکت ماندژ سازه ، در دومین نشست عقل معاش مرکز آرن ذکر کرد .

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن ، مهندس جلال رضایی در آغاز سخنانش ، صحبت های خود را به سه بخش تقسیم کرد . ایشان در بخش اول سخنانش ؛ به زبانی ساده ؛ تحلیلی از وضعیت اقتصادی کشور در سی سال گذشته و سیاست های اقتصادی دولتی قبلی و فعلی ارائه داد و در مورد وضعیت تورم ، دلار و سایر مفاهیم اقتصادی مطرح در بین عموم مردم ، توضیحاتی را به مخاطبان ارائه داد . مهندس رضایی در ادامه ؛ تذکراتی اقتصادی در مورد سرمایه گذاری ، نحوۀ ایجاد کسب و کار و فعالیت های سودده و ضررده در پنج سال آینده به حاضرین در سالن همایش های مرکز آرن ارائه داد و به آنها تحلیل صحیح بازار مسکن را خاطرنشان کرد .

دانش آموختۀ دانشگاه صنعتی شریف ، در دومین بخش سخنان خود به تشریح وضعیت اجتماعی از روی نمودارهای زاد و ولد و مرگ و میر و نرخ رشد جمعیت در کشور پرداخت . او در صحبت هایش با برشمردن وضعیت اشتغال در شرایط فعلی و سالهای آیندۀ کشور ، توصیه هایی را به افراد جویای کار و داوطلبین ورود به حوزه های اشتغال و اقتصادی ارائه داده و برای هر کدام از گروه های سنی و جنسیتی ( مرد و زن ) ، براساس جداول و نمودارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران ؛ رویکردهایی در جهت اشتغالی پایدارتر و سالم تر توصیه کرد . بخش سوم و پایانی سخنان مهندس رضایی به بیان توصیه هایی در مورد مدیریت اقتصادی زندگی و کسب و کار اختصاص داشت .

جلال رضایی با بر شمردن چهار سبک مدیریتی متداول ، دوران مدیریت سنتی ؛ مدیریت مشورتی و مدیریت مشارکتی ؛ خصوصاً در کسب و کارهای مهندسی را پایان یافته و بهترین سبک مدیریتی در شرایط فعلی کشور را ، " مدیریت تفویضی ( برون سپاری ) " نامید و به صاحبان کسب و کار توصیه کرد که به منظور کم کردن هزینه های خود ، از برون سپاری و تفویض اختیارات استفاده کنند . او در پایان صحبت هایش اشاراتی نیز به مولفه های شریک گرفتن در کار اقتصادی ، نظام کنترل هزینه ، مولفه های کنترل زمان و درآمد و کیفیت پرداخت و به دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاهها توصیه کرد که شرکای اقتصادی آیندۀ شان را از همین امروز و در بین افراد هم کلاسی شای دانشگاه شان شناسایی کنند .

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلسله گفتارهای پیرامون عقل معاش و سایر برنامه های عصر های پنج شنبه آرن شامل دسته بندی موضوعی : " ژورنال کلاب " ، " سایکو سینما " ، و " آرن یار " می توانند همه روزه از ساعت ۸ الی ۲۱ با شماره تلفن های ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ تماس حاصل نموده و برای اطلاع ازجدیدترین اخبار آرن در خبرنامه پیامکی و الکترونیکی عضو شوند.
خاطرنشان می سازد حضور برای عموم مردم و تمامی رده های سنی در این جلسات آزاد  می باشد .

 

عقل معاش تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی