صفحه اصلی

 

پس از برگزاری موفق و استقبال چشمگیر جامعۀ علمی و دانشگاهی شرق کشور از برنامه ها و سلسله نشست های منظم هفتگی مرکز آرن که در این جلسات با عینک "روانشناسی، علوم شناختی و دانش عصب شناسی" به مقولات مختلفی از جمله سینما، معضلات اجتماعی، مسائل اقتصادی و تازه های علمی نگاه می شود، مرکز آرن در نظر دارد در راستای تحقق سند چشم انداز خود وتوسعۀ فعالیت های میان رشته ای؛ از نیمۀ دوم سال جاری نسبت به برگزاری جلساتی با محوریت "معرفی، گفتگو و نقد و بررسی" کتاب های حوزۀ فعالیت های میان رشته ای  (روانشناسی، روانپزشکی، علوم شناختی و ...) اقدام نماید. 

 

پس از برگزاری موفق و استقبال چشمگیر جامعۀ علمی و دانشگاهی شرق کشور از برنامه ها و سلسله نشست های منظم هفتگی مرکز آرن که تحت عناوین ژرونال کلاب؛ سایکوسینما، عقل معاش و آرن یار برگزار می شود و در این جلسات با عینک "روانشناسی، علوم شناختی و دانش عصب شناسی" به مقولات مختلفی از جمله سینما، معضلات اجتماعی، مسائل اقتصادی و تازه های علمی نگاه می شود، مرکز آرن در نظر دارد در راستای تحقق سند چشم انداز خود وتوسعۀ فعالیت های میان رشته ای؛ از نیمۀ دوم سال جاری نسبت به برگزاری جلساتی با محوریت "معرفی، گفتگو و نقد و بررسی" کتاب های حوزۀ فعالیت های میان رشته ای (روانشناسی، روانپزشکی، علوم شناختی، نوروساینس، تربیت بدنی و مهندسی پزشکی) اقدام نماید. 

اینگونه نشست ها که سالهاست در مراکز درمانی؛ مجامع علمی و دانشگاه های دنیا با عنوان "کتاب کنفرانس : Book Conference" برگزار می شود، حلقۀ واسط بین مراکز علمی، پژوهشگران و نویسندگان کتابها؛ موسسات انتشاراتی و مخاطبانحوزۀ نشر می باشد و به رشد و توسعۀ فرهنگ کتاب خوانی و پرسش گری در اقشار مختلف مردم، کمک شایانی می کند. فقر فرهنگی و بسیاری عوامل دیگر موجب شده است که این مهم در کشور ما، آنچنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگیرد. خصوصاً در حوزۀ روانشناسی و علی الخصوص در حوزۀ فعالیت های میان رشته ای، این مساله و برگزاری مراسم کتاب خوانی و نقد و بررسی کتاب و ارائۀ کنفرانس هایی در مورد کتب مهمی که در حوزۀ نشر معرفی می شود؛ بسیار مورد بی مهری جامعۀ علمی کشور قرار گرفته است. در فقدان روحیۀ کار تیمی و گروهی و نبود فرهنگ کار مشترک و فعالیت های میان رشته ای در کشور، طبیعی است که پرداختن به دغدغه ای چون "معرفی و نقد و بررسی کتاب های منتشر شده در حوزۀ فعالیت های میان رشته ای" ، در اولویت جامعۀ دانشگاهی و مدیران فرهنگی کشور قرار نگرفته باشد . مرکز آرن به عنوان یکی از مراکز پیشرو در انجام فعالیت های تیمی و میان رشته ای که موفقیت ها و رزومۀ قابل دفاعی در سالهای فعالیت خود در این حوزه دارد، در نظر دارد برای نخستین بار در کشور؛ اقدام به برگزاری مراسم " کتاب کنفرانس آرن" یا (کتاب یار) نماید. این مراسم از مهرماه سال جاری و طبق جدول زیر، در دوشنبه دوم هر ماه، رأس ساعت ۱‍۷ در محل سالن همایش های مرکز آرن برگزار خواهد شد و در هر جلسه با محوریت یک موضوع خاص، یک یاد چند کتاب منتشر شده در داخل و خارج کشور به مخاطبان معرفی و مورد بحث و بررسی کارشناسان قرار خواهد گرفت.

مرکز آرن ، همچون گذشته؛ از تمامی اهالی دانشگاهی، دانشجویان، پژوهشگران، موسسات انتشاراتی علمی و دست اندرکاران فعالیت های میان رشته ای جهت شرکت و همکاری و بیان نقطه نظرات و انتقادات و پیشنهادات ارزشمندشان در مورد جلسات کتاب یار آرن دعوت به عمل می آورد. علاقه مندان می توانند نظرات خود را از طریق نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با مرکز آرن در میان گذاشته و یا همه روزه از ساعت ۱۰  الی ۱۹ با شماره های ۵ ۳۸۴۶۳۶۵۳  ۰۵۱  تماس حاصل فرمایند . جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید از طریق سامانۀ عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرید . جدول زمان بندی برگزاری جلسات کتاب یار آرن تا پایان سال ۹۳  به شرح زیر می باشد

 

ردیف

تاریخ جلسه

عنوان کتاب

هزینه برای افراد عادی

دارندگان آرن کارت

۱

۱۳۹۳/۷/۱۴

بازتوانی شناختی

۱۵۰۰۰ تومان

۷۰۰۰ تومان

۲

۱۳۹۳/۹/۱۰

نوروفلسفه

۱۵۰۰۰ تومان

۷۰۰۰ تومان

۳

۱۳۹۳/۱۰/۸

ارتباط موثر

۱۵۰۰۰ تومان

۷۰۰۰ تومان

۴

۱۳۹۳/۱۱/۲

فرزندپروری

۱۵۰۰۰ تومان

۷۰۰۰ تومان

۵

۱۳۹۳/۱۲/۷

شناخت درمانگری بک برای کاهش وزن

۱۵۰۰۰ تومان

۷۰۰۰ تومان

۶

۱۳۹۴/۲/۳

تغییر ذهن ها

۱۵۰۰۰ تومان

۷۰۰۰ تومان

۷

۱۳۹۴/۳/۷

مبانی نوروفیدبک

۱۵۰۰۰ تومان

۷۰۰۰ تومان

۸

۱۳۹۴/۴/۴

انسان، فلسفه و عرفان

۱۵۰۰۰ تومان

۷۰۰۰ تومان

۹

۱۳۹۴/۵/۱

نورومارکتینگ، نظریه و کاربرد

۱۵۰۰۰ تومان

۷۰۰۰ تومان

 

تازه های آرن

 

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی