صفحه اصلی

نمی توان از "زندگی سالم" و "آرامش روانی" سخن گفت و از حوزۀ اقتصاد و مسالۀ معاش و مشکلات مالی انسان ایرانی غافل بود . بدیهی است که امروزه بخش اعظم مشکلات خانوادگی و روانی مردم جامعه، ریشه های اقتصادی و مالی دارد . امروزه همگان به اهمیت مسائل اقتصادی در زندگی روزمره و همچنین بهداشت روانی واقف هستند، لیکن پرسش کلیدی اینجاست : برای بهبود این وضع چه می توان کرد ؟

 

 به گزارش روابط عمومی مرکز آرن ؛ در پنجمین جلسه از سلسله نشست های " عقل معاش " ، که رأس ساعت ۱۷ پنج شنبه ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۳ در محل سالن همایش های مرکز آرن برگزار شد ؛ مهندس داریوش یوحایی ؛ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت شهر فیروزه ، درمورد تجربیات ۲۰ ساله کارآفرینی، شکست ها ؛ چالش ها و موفقیت های خود سخن گفت و تلاش کرد تا به پرسش بالا پاسخی مناسب بدهد .

مهندس داریوش یوحایی در این نشست با بیان زندگی پرفراز و نشیب خود در بیست سال گذشته ؛ به بیان برخی نکات ارزشمند و انتقال تجربیات خود به حاضرین در سالن پرداخت که این موضوع با استقبال چشمگیر مخاطبان در سالن مواجه شد .  او در خلال صحبت هایش با اشاره به اینکه "در مورد تعريف كارآفريني ديدگاه هاي مختلفي وجود دارد و درك كامل مفهوم و موضوع  كارآفريني نيازمند اطلاع از ديدگاه هاي بين رشته اي مي باشد " ؛ كارآفريني را برحسب ماهيت خود و با توجه تحقیقات رشته هاي مختلف از نظر روانشناسي ، جامعه شناسي ، اقتصاد ، صنعت و حتي تاريخي تعريف کرد و خصوصیات و ویژگی های شخصیتی یک کارآفرین را وجه تمایز او از دیگران دانست و در ادامۀ سخنان خود ؛ به بیان روحیات و خصوصیات شخصیتی و ذهنیات خود در مورد کسب و کار و فلسفۀ زندگی پرداخت  .

او با استفاده از یکی از تعابیر رومن رولان ( نویسندۀ فرانسوی ) در یکی از کتاب هایش ؛ از واژۀ " رودخانۀ زندگی " برای بیان زندگی خود استفاده کرد و شرط اساسی موفقیت در زندگی و کسب و کار را رها کردن ساحل امن و وارد شدن به رودخانۀ زندگی و تحمل فراز و نشیب های سرمایه گذاری ، مدیریت ریسک ، تحمل شکست ، داشتن خلاقیت و درس گرفتن از تجربیات و چنین مفاهیمی دانست .

او کسانی را که وارد " رودخانۀ زندگی " نمی شوند و از کنار ساحل به آن نگاه کرده و تحمل جوش و خروش و فراز و نشیب رودخانه را ندارند را افرادی دانست که هیچ گاه در حوزۀ کسب و کار و کارآفرینی افراد موفقی نخواهند شد و لذت یک زندگی واقعی را درک نخواهند کرد . این تولید کنندۀ فعال محصولات کشاورزی ؛ با اشاره به اینکه " هیچ وقت در کسب و کار ، انسان فقط برد نمی کند " ؛ رسیدن به عقل معاش و تصمیم گیری درست در حوزۀ اقتصادی را نتیجۀ رها کردن " ترس ها " و " انگاره های غلط ذهنی " و استفاده بهینه از تجربیات دانست و به همگان توصیه کرد که به جای تردید و فکر کردن در مورد برخی شایعات موجود در جامعه در باب دست داشتن از ما بهتران در اقتصاد ، دست به اقدام بزنند و یقین داشته باشند که اگر سخت تلاش کنند و به وجود فرصت ها در رودخانۀ زندگی ایمان داشته باشند ، می توانند در همین وضعیت اقتصادی کشور نیز به رفاه اقتصادی و آرامش مالی برسند .

مهندس یوحایی شکرگذاری از خداوند و انتخاب درست هدف را بخش دیگری از موفقیت در زندگی دانست و در بخش پایانی سخنان خود به بررسی مولفه های کسب و کار تخصصی خود ( بخش کشاورزی ) پرداخته و ساز و کار گرفتن مجوزهای مربوطه و دریافت وام های بانکی در بخش کشاورزی را به حاضرین در سالن توضیح داد . جلسه با استقبال چشمگیر و پرسش های فراوان حاضرین در سالن و تا ساعاتی پس از پایان صحبت های سخنران ، ادامه یافت .

سلسله نشست هایی که تحت عنوان "عقل معاش" در سومین پنج شنبه هر ماه رآس ساعت ۱۷ در مرکز آرن برگزار می شود ، با دعوت از کنش گران موفق ، خودساخته و خوش فکرحوزه های مختلف اقتصادی و فضای کسب و کار، درصدد آموزش "تدبیر" و "عقل معاش" به مخاطبان مرکز آرن می باشد . آموزشی که ماحصل آن زندگی اقتصادی بهتر و در نتیجه ؛ زندگی سالم تر و وضعیت روانی آرام و با ثبات تری را بدنبال داشته باشد . ورود به این جلسات ؛ برای عموم علاقه مندان آزاد می باشد .

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه و سایر برنامه های عصر پنج شنبه های آرن که با عنوان " ژورنال کلاب " ، " سایکوسینما " ، " عقل معاش " و " آرن یار " دسته بندی شده اند، می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ با شماره تلفن‌های مرکز تماس گرفته و یا با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه کرده و جهت دریافت خبرنامه پیامکی و الکترونیکی مرکز آرن ثبت نام کنند .

 

عقل معاش آرشیو تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی