صفحه اصلی
فیلم « گذشته » با یک نمای چند دقیقه ای جذاب از ورود احمد به پاریس آغاز می شود. جایی که وی به همسر سابق اش ؛ ماری می پیوندد و سوار بر ماشین ماری که متعلق به خودش هم نیست ، یک دنده عقب ناموفق از جانب ماری را که منجر به تصادفی جزئی می شود ، تجربه می کند و به نحوی به تماشاگر اعلام می کند که بازگشت به عقب ( یا همان گذشته ) یک اشتباه بزرگ است و قرار هست فیلم درباره همین اتفاق باشد !

 

 به گزارش روابط عمومی مرکز آرن در ادامۀ سلسله نشست های عصر پنج شنبه های مرکز آرن و در هفتمین نشست از جلسات "سایکو سینما " ، که رأس ساعت ۱۷ پنج شنبه مورخ ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۳ در محل سالن همایش های مرکز آرن برگزار شد؛ آقایان دکتر محمد مداح حسینی ( دکترای دراماتولوژی ) و دکتر سید عطااله عقیلیان ( متخصص روانپزشکی ) ؛ به نقد و بررسی روانشناسانۀ فیلم سینمایی "گذشته" (The Past) به کارگردانی اصغر فرهادی پرداختند.


مرکز آرن تلاش دارد تا در دومین پنج شنبه های هر ماه ، با عنایت به رسالت علمی - اجتماعی خود، مقولۀ "سینما" را با توجه به ظرفیت ها و جذابیت هایی که برای اقشار و رده های سنی مختلف جامعه دارد، به عنوان یک ابزار کمک آموزشی حاضر و آماده برای انتقال موضوعات مختلف و از جمله مفاهیم روانشناسی به زبان ساده و آموزش مهارت های زندگی به مخاطبین ارائه دهد .

در هفتمین سایکو سینمای آرن ؛ علاوه بر خوانش دقیق سکانس های مختلف فیلم و آشنایی با روش های درست درک فیلم ؛ به موضوع بچه های طلاق و مساله ناپدری و نامادری نیز پرداخته شد و این موضوع به صورت کارشناسی مورد نقد و بررسی قرار گرفت .  

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه و سایر برنامه های عصر پنج شنبه های آرن که با عنوان " ژورنال کلاب " ، " سایکوسینما " ، " عقل معاش " و " آرن یار " دسته بندی شده اند، می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ با شماره تلفن‌های مرکز تماس گرفته و یا با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه کرده و جهت دریافت خبرنامه پیامکی و الکترونیکی مرکز آرن ثبت نام کنند .

 

سایکو سینما آرشیو تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی