صفحه اصلی

ارتباط انگاره‌اى است كه با آن دو نفر يكديگر را مىسنجند و همچنين وسيله‌اى است كه به واسطه آن، اين سطح مى‌تواند براى هر دو تغيير كند. زمينه ارتباطى اشخاص در تمام مدت زندگى شان شكل مى‌گيرد و روى همه روابط آن‌ها اثر مى‌گذارد. در ارتباط زناشویی موانعی بر سر راه قرار می‌گیرد، که البته رفع آن‌ها تنها به خود همسران بستگی دارد و کاملاً دو طرفه است.

 

 

ارتباط انگاره‌اى است كه با آن دو نفر يكديگر را مى‌سنجند و همچنين وسيلهاى است كه به واسطه آن، اين سطح مى‌تواند براى هر دو تغيير كند.
زمينه ارتباطى اشخاص در تمام مدت زندگى‌شان شكل مى‌گيرد و روى همه روابط آن‌ها اثر مى‌گذارد. چگونگى ارتباط در خانواده پدرى، فرهنگ، جنسيت، طرز برقرارى رابطه با ديگران، تجارب ناشى از روابط صميمانه قبلى، برداشت از روابط و شخصيت، روى چگونگى اين زمينه تأثير مى‌گذارند.

براي داشتن سعادت و آرامش مطلوب در زندگی زناشويی، ارتباط سالم سازنده ميان زن و مرد، نياز اصلی است و حرف اول را می‌زند. در ارتباط زناشویی موانعی بر سر راه قرار می‌گیرد، که البته رفع آن‌ها تنها به خود همسران بستگی دارد و کاملاً دو طرفه است.

رابطه زناشویی دارای مراحل رشد و تکامل است. این رابطه معمولا از دوره ماه عسل توام با شور و شوق و انتظارات سطح بالا به دوره سرخوردگی و سازگاری متقابل و در نهایت به دوره آرام پذیرش و عشق پخته منتهی می‌شود.

زوج‌هایی می‌توانند به مرحله پخته و کامل‌تر رابطه زناشویی وارد شوند که از مهارت‌های لازم برخوردار هستند. ولی چه مهارت‌هایی برای بلوغ رابطه زناشویی لازم می‌باشد. روابط را در رابطه چطور باید تعیین کنیم؟ حد و مرزها چگونه است؟

درهفتمین جلسه از سلسله نشست‌های "آرن یار"، که رأس ساعت ۱۷ پنج شنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۳ در محل سالن همایش‌های مرکز آرن برگزار شد، آقای عباس ناظمیان،  روانپزشک (عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد)، مبحث "من و همسرم" را ارئه داد.

مرکز آرن تلاش دارد تا در آخرین پنج شنبه‌های هر ماه، با دعوت از کارشناسان و متخصصان برجستۀ کشور، به بهانۀ گفتگو پیرامون یک موضوع و معضل اجتماعی، تحلیلی روانشناسانه و تربیتی از یکی از دغدغه‌های زندگی روزمرۀ خانواده ایرانی ارائه بدهد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه و سایر برنامه‌های عصر پنج شنبه‌های آرن که با عنوان "ژورنال کلاب"، "سایکوسینما"، "عقل معاش" و "آرن یار" دسته بندی شده‌اند، می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ با شماره تلفن‌های مرکز تماس گرفته و یا با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه کرده و جهت دریافت خبرنامه پیامکی و الکترونیکی مرکز آرن ثبت نام کنند .

 

آرن یار آرشیو تازه های آرن

 

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی