صفحه اصلی

ابوعلی سینا ؛ آن حکیم خردمند ایرانی روزگاری گفته بود : التجربه فوق العلم ( ارزش تجربه از علم بیشتر است ) و لابد خواسته بود که با این جملۀ قصار ، عمق تاثیر گذاری و اثرگذاری تجربه بر زندگی انسان را نشان دهد . همین تجربیات مختلف است که به مرور در مغز انسان به صورت نرم افزاری کارآمد نصب می شود و مفهمومی به نام " عقلانیت " را پدید می آورد . " انسان عاقل " مفهومی است که در گذر زمان و در اثر کسب تجربیات مختلف ساخته و پرداخته می شود .

 

 

ابوعلی سینا ؛ آن حکیم خردمند ایرانی روزگاری گفته بود : التجربه فوق العلم ( ارزش تجربه از علم بیشتر است ) و لابد خواسته بود که با این جملۀ قصار ، عمق تاثیر گذاری و اثرگذاری تجربه بر زندگی انسان را نشان دهد . همین تجربیات مختلف است که به مرور در مغز انسان به صورت نرم افزاری کارآمد نصب می شود و مفهمومی به نام " عقلانیت " را پدید می آورد . " انسان عاقل " مفهومی است که در گذر زمان و در اثر کسب تجربیات مختلف ساخته و پرداخته می شود . اما نکتۀ مهم در این میان آن است که انسان به واسطۀ کوتاهی عمر ، نمی تواند تمامی تجربیات لازم جهت رسیدن به مرحلۀ عقلانیت را خودش تجربه کند و لازم است که حتماً در این میان از تجربیات دیگران استفاده کند . سلسله جلسات عقل معاش آرن تلاش دارد که این تجربیات را از افرادی که تجربه ای در این حوزه ها دارند را جمع آوری و به مخاطبان خود منتقل کند که در زندگی اقتصادی خود از آن بهره جویی کنند . 

پانزدهم دی ماه ۱۳۸۹ ؛ نقطۀ شروع رسمی فعالیت مرکز آرن بوده و بنابراین این مرکز علمی – آموزشی – درمانی فعال و معتبر کشور ؛ از چند روز پیش ؛ وارد پنجمین سال فعالیت خود شده است . تصمیم بر این بود که مناسبت پنجمین سال تولد آرن ، جشنی با حضور اساتید دانشگاه ، دانشجویان ، متخصصین و اعضای خانوادۀ بزرگ این مرکز برگزار شود و اما شورای سیاست گذاری این مرکز در نهایت به این نتیجه رسید که به جای توزیع کیک و شیرینی در یک جشن تولد و انجام مراسمی کلیشه ای ؛ مجموعه ای از تجربیات سازمانی چهارسالۀ خود را که به صورت منظم در این چهارسال ثبت و ضبط شده است را جمع بندی و به عنوان شیرینی و کادوی جشن تولد آرن به مخاطبان خود هدیه کنند . به همین منظور ؛ در هفتمین نشست از سلسله نشست های عقل معاش مرکز آرن ؛ آقای مهندس محمد حسین خاکسار , مدیر و عضو هیات مدیرۀ مرکز آرن ؛ به عنوان نمایندۀ هیات مدیره و پرسنل گروه آرن ؛ به بیان هشت نکتۀ طلایی از مجموعه تجربیات سازمانی مرکز آرن و فراز و نشیب های فعالیت تیمی این گروه در چهارسال گذشته پرداخت . مواردی از مدیریت منابع انسانی ، مسائل مالی ؛ چالش های شراکت ؛ مدیریت پروژه و امثالهم ؛ بخش های اصلی ارائه شده در این جلسه بود .

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه و سایر برنامه های عصر پنج شنبه های آرن که با عنوان " ژورنال کلاب " ، " سایکوسینما " ، " عقل معاش " و " آرن یار " دسته بندی شده اند، می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ با شماره تلفن‌های مرکز تماس گرفته و یا با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه کرده و جهت دریافت خبرنامه پیامکی و الکترونیکی مرکز آرن ثبت نام کنند .

 

عقل معاش آرشیو تازه های آرن

 

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی