صفحه اصلی
«کارآفرینی» موضوعی است که اصل و تکیه آن بر ثروت­ آفرینی و ارزش‌آفرینی است و امروزه توسعه کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار، یکی از راه های تأثیرگذار برای ایجاد جهش در اقتصاد ایران است که شمار دانش‌آموختگان آن به شدت در حال افزایش است. کشوری که از منابع انسانی غنی­ تر و افراد کارآفرین بیشتری برخوردار باشد از محرک های اقتصادی قوی­تری بهره­ مند است و ایجاد «ثروت» در آن راحت­ تر صورت می­پذیرد.

 

برای دستیابی به کارآفرینی باید جنبه­ های مختلف آن را سنجید و تقویت نمود. در این راستا، شناسایی ویژگی­ های کارآفرینان بزرگ یک کشور و مستندسازی یکپارچه و انتشار تجارب و معرفی نقشه راهی که افراد کارآفرین در زندگی شغلی و شخصی خود به کار برده­ اند تا به قله­ های موفقیت دست یابند، می­تواند سایر افراد جامعه را که آرزوهای بزرگ در سر می­ پرورانند و به دنبال راه­ حل و راهنما می­ گردند هدایت نماید.

دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ پرافتخار خود، نقشی درخشان و پیشرو در حیات علمی کشور داشته است و فارغ‌التحصیلان موفق این دانشگاه، هر یک به سهم خود به نحو مؤثری در چرخش چرخ صنعت مملکت خود نقش‌آفرینی کرده ­اند­ و ضمن حضور در فعالیت های کارآفرینانه، گامهای اساسی در جهت پیشرفت و توسعه کشور برداشته‌اند. بدون شک آگاهی از خط سیر طی شده این افراد می­تواند نقشه راه افرادی باشد که می­خواهند با ورود به فضای کسب و کار برای کشور، ثروت ایجاد کنند.

در نهمین جلسه از سلسله نشست های " عقل معاش " ، که رأس ساعت ۱۷ پنج شنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۳ در محل سالن همایش های مرکز آرن برگزار شد ؛ آقای مهندس محمد حسین خاکسار "چکیده تجربیات ۳۰ کارآفرین دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف" را ارائه داد و فراز و نشیب های طی شده توسط این افراد را با نگاهی موشکافانه بررسی نمود.

مرکز آرن تلاش دارد تا در سومین پنج شنبه های هر ماه ، با دعوت از کنش گران موفق، خودساخته و خوش فکرحوزه های مختلف اقتصادی و فضای کسب و کار،  مفاهیمی چون "تدبیر" و "عقل معاش" به جامعه هدف را آموزش دهد. آموزشی که ماحصل آن زندگی اقتصادی بهتر و نتیجتا زندگی سالم تر و وضعیت روانی آرام و با ثبات تری را بدنبال داشته باشد. ، شما می توانید در عقل معاش آرن با مفاهیم و موضوعات فعالیت های اقتصادی آشنا شوید ، ایدۀ جدید بگیرید ، پرسش هایتان را مطرح و خودتان را به روز نگاه دارید.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه و سایر برنامه های عصر پنج شنبه های آرن که با عنوان " ژورنال کلاب " ، " سایکوسینما " ، " عقل معاش " و " آرن یار " دسته بندی شده اند، می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ با شماره تلفن‌های مرکز تماس گرفته و یا با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه کرده و جهت دریافت خبرنامه پیامکی و الکترونیکی مرکز آرن ثبت نام کنند .

عقل معاش آرشیو تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی