صفحه اصلی
فیلمی با پیرنگی کم رنگ، متکی به فضاهای خالی و متمرکز بر روحیات مردی کم حرف، که قرار است با آرامش درونی خود علیه ناهنجاری‌ها و قضاوت‌های سطحی جامعه‌ای که حقیقت را نمی‌داند واکنش نشان دهد. مردی که به جای هرگونه کنش فیزیکی، در پاسخ به محیط اطراف‌اش تنها سکوت می‌کند و با تکیه بر اعتقادی که دارد راه خود را می‌رود. کاملا بی‌توجه به حرف مردم؛ مردمی که نمی‌توانند او را به خوبی درک کنند. 


 

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن در ادامۀ سلسله نشست های عصر پنج شنبه های مرکز آرن و در یازدهمین نشست از جلسات "سایکو سینما " ، که رأس ساعت ۱۷ پنج شنبه مورخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در محل سالن همایش های مرکز آرن برگزار شد؛ آقای دکتر سید عطااله عقیلیان ( متخصص روانپزشکی ) ؛ به نقد و بررسی روانشناسانۀ فیلم سینمایی "امروز" پرداخت.

در یازدهمین سایکو سینمای آرن ؛ علاوه بر خوانش دقیق سکانس های مختلف فیلم و آشنایی با روش های درست درک فیلم ؛ به موضوع "پیش داوری" نیز پرداخته شد و این موضوع به صورت کارشناسی مورد نقد و بررسی قرار گرفت .

فیلم قصه یونس راننده تاکسی کهنه‌کار در پایان یک روزِ کاری به زن جوانی کمک می‌کند تا به بیمارستان برسد. غافل از اینکه در بیمارستان اتفاقات زیادی در انتظارِ اوست. فیلمی با پیرنگی کم رنگ، متکی به فضاهای خالی و متمرکز بر روحیات مردی کم حرف، که قرار است با آرامش درونی خود علیه ناهنجاری‌ها و قضاوت‌های سطحی جامعه‌ای که حقیقت را نمی‌داند واکنش نشان دهد. مردی که به جای هرگونه کنش فیزیکی، در پاسخ به محیط اطراف‌اش تنها سکوت می‌کند و با تکیه بر اعتقادی که دارد راه خود را می‌رود. کاملا بی‌توجه به حرف مردم؛ مردمی که نمی‌توانند او را به خوبی درک کنند. سازندگان امروز می‌خواهند به وسیله این شخصیت، تصویری از شرایطِ امروزِ جامعه ما را پیش روی مخاطبان خود قرار دهند و با زدن تلنگری، توجه‌شان را به مسائل اخلاقی‌ای که از آن‌ها غافل مانده‌اند جلب کنند. 

پیش‌داوری در «امروز» تنها به یک قشر خاص خلاصه نمی‌شود، بلکه از افراد تحصیل‌کرده هم چنین ضعفی دارند، همانند یکی از شخصیت‌های فیلم که شبنم مقدمی آن را ایفا می‌کند و تنها در انتها متوجه بی‌گناهی قهرمان فیلم می‌شود، اما همان شخصیت تا اواسط کار، تماماً در حال نقد کردن قهرمان فیلم است. مسئله مورد انتقاد فیلم (پیش‌داوری) رفتاری است که به شدت در جامعه اشاعه پیدا کرده و هر فردی با اولین برخوردی که با موضوع مورد نظرش دارد، آن را نقد می‌کند.

مرکز آرن تلاش دارد تا در دومین پنج شنبه های هر ماه ، با عنایت به رسالت علمی - اجتماعی خود، مقولۀ "سینما" را با توجه به ظرفیت ها و جذابیت هایی که برای اقشار و رده های سنی مختلف جامعه دارد، به عنوان یک ابزار کمک آموزشی حاضر و آماده برای انتقال موضوعات مختلف و از جمله مفاهیم روانشناسی به زبان ساده و آموزش مهارت های زندگی به مخاطبین ارائه دهد .

هزینه ها شرکت در جلسات سایکو سینما شامل پکیج تحویلی شامل سه عدد فیلم + ۶ ساعت آموزش خوانش فیلم+ سه جلسه گروه درمانی و نقد روانشناسانۀ فیلم، برای دارندگان آرن کارت چهل هزارتومان و داوطلبان آزاد معادل شصت هزارتومان می باشد و چون فصل بهار ؛ دو ماه حساب می شود ، این مبالغ برای ترم بهار به ترتیب ۳۲ هزار تومان و ۴۰ هزارتومان خواهد بود . 

حضور علاقه مندان ، فقط در جلسات عصر پنج شنبه های سایکوسینما ( بدون تحویل فیلم و شرکت در جلسات خوانش و تحلیل فیلم ) ؛ برای دارندگان آرن کارت هفت هزارتومان و برای سایر افراد ، پانزده هزارتومان خواهد بود . به علاقه مندان استفاده از برنامه های مختلف مرکز آرن توصیه می شود تا جهت ارتباط بهتر با این مجموعه و صرفه جویی در هزینه ها ؛ در شبکۀ هوشمند الکترونیکی " آرن کارت " عضو شوند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد :

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمائید.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشید .

• از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرید .

 

سایکو سینما آرشیو تازه های آرن

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی