صفحه اصلی

روند درمان مشکلات روانی، بازسازی روحیه و انگیزش افراد و ارتقاء عملکرد مغزی متقاضیان دریافت این خدمات، در دنیای امروز فقط در داخل کلینیک‌ها صورت نمی‌پذیرد.
"درمان‌های جامع و کل نگر" و استفاده از روش‌هایی چون "هنردرمانی"، "فیلم درمانی"، "کتاب درمانی"، "طبیعت درمانی" و چنین روش‌‎هایی، امروزه به جزو لاینفکی از پلان‌های درمانی و بهبود کیفیت زندگی متقاضیان مبدل شده است. 

 

تصویری از طبیعت منطقۀ برگزاری دومین سایکوتور آرن

کمی دورتر و از میان پهنه بیکران آسمان، ماه نیز مترصد رساندن پرتوی درخشان خود بر مزارع و کوه‌های اطراف بود. از این داد و دهش نورانی زمین بیشترین بهره را به دست می‌آورد. درخشش شبنم‌های سحرگاهی و انعکاس مهتاب بر برگ‌های صیقلی حصارهای تبریزی و چنار خبر از گردهمایی میلیون‌ها ستاره بر سطح کره خاکی داشت.
اتوبوس با گذر از میان سایه روشن‌های روستای حصار گلستان به تنها رودخانه ده نزدیکتر می‌شد. درون اتوبوس همهمه‌ای آرام در جریان بود.
بر خلاف روستاییانی که خسته از فعالیت‌های روز گذشته به خوابی عمیق فرو رفته بودند، اینان در تکاپو، جنب و جوش و کنجکاوی دائمی به‌سر می‌بردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن، دومین "سایکو- تور" مرکز آرن با هدف آموزش مفاهیم روانشناسی و مهارت‌های زندگی به مخاطبان مرکز آرن در دل طبیعت، روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در منطقۀ ییلاقی حصار گلستان در حومۀ شهر مشهد برگزار شد.
در این تور نیم روزۀ علمی – تفریحی که به همت مرکز آرن و با حضور ده‌ها نفر از اعضای عضو شبکۀ آرن کارت برگزار شد، شرکت کنندگان پس از یک راهپیمایی سبک و پرنشاط در دل طبیعت و صرف صبحانۀ گرم در کنار رودخانۀ زیبای منطقۀ حصار گلستان، به صحبت‌های آقای افشین هوشنگی، روانکاو و مدرس مهارت‎های زندگی در مورد "ارتباط موثر" گوش فرادادند.

 

صرف صبحانه در فضایی پرنشاط و مفرح

برخی از اهداف برگزاری این تور نیم روزی:

  • تسهیل پویایی گروه به منظور ارتقای سلامت روان
  • ایجاد فضای مناسب جهت آموزش تعاملات گروهی و مسئولیت پذیری
  • استفاده از قابلیت‌های طبیعی جهت بالا بردن ضریب درمان
  • برپایی جلسات گروه درمانی و نشست‌های هم اندیشی در پهنه طبیعت
  • مواجهه با چالشهای طبیعی به منظور افزایش اعتماد به نفس
  • افزایش قابلیت‌های جسمی و حرکتی
  • بالا بردن حس تعلق و دوستی با طبیعت
  • کمک به روند خودشناسی و خود باوری و ...

مرکز جامع آموزشی – درمانی - پژوهشی آرن در راستای عمل به سیاست های راهبردی و سند چشم انداز خود و در اجرای شعار سازمانی اش که "آرن: آغاز راه نو" می‌باشد، تلاش دارد تا با تدارک دیدن برنامه‌های متنوع و جذاب مختلفی چون ژورنال کلاب، سایکوسینما، آرن یار، عقل معاش، کتاب یار، مطالعۀ موردی، سایکوتور، کمپین‌های روانشناختی و ... ضمن گسترش فعالیت‌ها و مطالعات میان رشته‌ای، دانش و علم روز دنیا در حوزۀ روانشناسی را به زبانی ساده و به شکلی کاربردی و موثر به مخاطبان خود منتقل کرده و فرهنگ کار تیمی و ارتباطات سالم را در ایشان نهادینه کند.
مرکز آرن شکستن کلیشه‌های رایج آموزشی که موجب دوری و بی‌علاقگی عموم مردم به یادگیری مداوم و زندگی علمی و عقلانی شده است را جزو یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های خود می‌داند و تلاش دارد که تعریف جدیدی از "آموزش مهارت‌های زندگی" به مردم معمولی و کوچه و بازار ارائه دهد.
تجهیز به پیشرفته ترین تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری روز دنیا و انجام پروژه‌های پیچیدۀ پژوهشی در مرکز آرن از یک طرف و ارتباط گستردۀ این مرکز با نهادهای دانشگاهی و آکادمیک از سوی دیگر، هیچ وقت موجب نشده است که این مرکز، رسالت اخلاقی خود را در قبال اصلاح فرهنگ عمومی مردم و آحاد و اقشار مختلف جامعه فراموش کند.
آرن به این کثیرالاضلاعی و گستردگی نگاه خود به مقولۀ علم و جامعه می‌بالد.

تعدادی از شرکت کنندگان در سایکوتور در حال گفتگو با آقای افشین هوشنگی

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در برنامه‌های بعدی سایکوتور آرن می‌توانند با عضویت در خبرنامۀ پیامکی و ایمیلی مرکز، از این برنامه‌ها مطلع شوند. تاکید می‌شود که شرکت در سایکوتور مرکز آرن مختص دارندگان محترم آرن کارت می‌باشد و عزیزان علاقه مند برای عضویت در سامانۀ آرن کارت می‌توانند از اینجا اقدام بفرمائید. همچنین از عزیزان علاقه مندان دعوت می‌شود جهت کسب اطلاعات بیشتر، همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳-۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

 

سایکو تور آرشیو تازه های آرن

 

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی