صفحه اصلی

مؤسسه فرهنگ معاصر كار خود را از سال ۱۳۶۰ شمسی با تجدید چاپ مجموعه فرهنگ‌های دوزبانۀ انگلیسی و فارسی زنده‌یاد سلیمان حییم آغاز كرد.
هرچند مؤسسه در ابتدا، در كنار این فرهنگ‌ها، به انتشار آثار داستانی وغیرداستانی نیز پرداخت، اما هدف نهائی‌اش انتشار كتاب‌های مرجع بود، از این‌رو، در سال‌های بعد كوشید فعالیت خود را به تدریج بر چاپ آثار مرجع متمركز كند.
این موسسه از آغاز اعتقاد داشته كه تألیف و چاپ فرهنگ، به دلیل تغییرات مداوم زبان و تحول دانش فرهنگ‌نگاری، فعالیتی نیست كه یك‌بار برای همیشه انجام گیرد، بلكه لازم است بازنگری و نوسازی هر فرهنگ تبدیل به فعالیتی دائمی شود.
چرا كه حتی جدیدترین فرهنگ‌ها هم بعد از مدتی كهنه می‌نمایند. برای تحقق این هدف گروهی از برجسته‌ترین زبان‌شناسان و زبان‌دانان برای همكاری دعوت شدند و واحد پژوهش در این مؤسسه تشكیل شد.

مهم‌ترین فعالیت‌های واحد پژوهش از بدو تشكیل تاكنون عبارت‌اند از:
ویرایش و بازسازی فرهنگ‌های قدیمی، تدوین فرهنگ‌های جدید، و ویرایش و آماده‌سازی فرهنگ‌هایی كه خارج از واحد پژوهش تدوین شده‌اند.
با گذشت سه دهه از تشكیل واحد پژوهش مؤسسه فرهنگ معاصر توانسته است آثار معتبری در زمینه فرهنگ‌های یک‌زبانه، دوزبانه و دائرهًْ‌المعارف‌ها در دسترس دانش‌پژوهان، دانشجویان و دانش‌آموزان قرار دهد.

 

مرکز جامع آرن به عنوان نمایندۀ انحصاری انتشارات فرهنگ معاصر (ناشر کتاب های مرجع) ؛ ضمن ارائۀ کلیۀ محصولات و کتاب‌ها و پکیج‌های انتشارات فرهنگ معاصر، برای دارندگان "آرن کارت" امکان خرید اقساطی این محصولات را نیز فراهم ساخته است.

 

 

محصولات را در فهرست زیر می توانید مشاهده فرمایید:

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی