بازی sound smart

Sound Smart، یک برنامه آموزشی جذاب و محصولی فوق العاده از کمپانی BrainTrain است که همانند بازی‌های کامپیوتری طراحی شده است.
این برنامه دارای 11 بازی با سطوح مختلف بوده و علاوه بر آموزش و تمرین الفبا، مهارت‌های توجه و حافظه فعال، مهارت‌های شنیداری، هجی کردن و تلفظ حروف، تفکیک و تمیز اصوات، ریاضیات (کلاس اول تا پنجم دبستان)، پیروی از دستورات، سرعت پردازش مغزی و حتی کنترل تکانه (مهارت‌هایی که برای موفقیت در زندگی و تحصیل حیاتی هستند) را بهبود بخشد.

برنامه‌های آموزش مغزی شرکت BrainTrain در موارد کلینیکی مختلفی مورد پژوهش قرار گرفته و نتایج مثبت و اثربخش آنان در مقالات مختلف بیان شده است.

در وحله نخست، "SoundSmart" برای استفاده‌ افراد سنین مختلف که در پردازش اطلاعات به دلیل آسیب مغزی، ADHD، اختلالات پردازش شنیداری، اختلالات یادگیری و نقص شناختی، مشکل دارند، طراحی شده است.
استفاده از حالت بازی‌گونه، قسمت‌های آموزشی خاص مناسب نیازهای خاص، قابلیت دا‌شتن صدا‌ی کامپیوتری که برنامه با کاربر با صدای ا‌نسان واقعی صحبت می‌کند، این احساس را بوجود می‌آورد که کاربر با یک شخص واقعی که تشویق می‌کند، ا‌متیاز می‌دهد و‌ او را راهنمایی می‌کند که بهترین عملکرد را داشته باشد، بازی می‌کند.

تأثیرات آموزشی

این برنامه با شیوه بسیار جذابی به آموزش حروف و صدای آن‌ها و همچنین آموزش ریاضیات به ویژه برای سنین پیش دبستان و دبستان می‌پردازد. برنامه دارای سطح‌بندی‌های مختلف بوده و هر سطح و گروه خاص دارای حالات مختلف آموزشی جداگانه می‌باشند.
تصاویر "SoundSmart" به طور خودکار با هر سنی تطبیق داده می‌شود. برای بچه‌ها تصاویر سرگرم‌کننده، برای نوجوانان و بزرگسالان گرافیک و نوشته‌های رنگی که‌ کودکانه نیست و همچنین دارای درجه‌ی دشواری بالاتری است.

ساختار و طراحی

"SoundSmart" شامل مدل‌های تمرینی زیر است.

 آموزش توجه

 آموزش ریاضی و حافظه

 آموزش تمیز شنیداری

 بطور کلی این برنامه موارد زیر را بهبود و آموزش می‌دهد.

پردازش شنیداری

 شناخت حروف

شناخت رنگ‌ها

 حافظه‌ی شنیداری فوری

 توجه شنیداری

 مرور سریع دیداری

 بردباری و خودداری

 سرعت پردازش

 شناخت شکل بزرگ و کوچک حروف

 پیروی از دستورات ساده یک مرحله‌ای

 ترتیب‌گذاری

 توالی

 حافظه‌ی کاری

 جهت‌یابی دیداری

 

 

 

 

 

 

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی