بازی The Smart Driver

بازی The Smart Driver نرم‌افزاری برای تمرین ادراک دیداری و ردیابی دیداری می‌باشد. هدف از این بازی یادگیری مفاهیم رانندگی هوشمندانه و ایمن، و همچنین مختصری از قوانین ابتدائی جاده است. این نرم‌افزار برای سرگرمی طراحی شده است و در عین حال مهارت‌های زیر را بهبود می‌بخشد:

 ردیابی دیداری
ادراک دیداری
قدرت تمیز
کنترل حرکتی خوب
پویش دیداری
مهار واکنش
هماهنگی بین دست و چشم
برنامه‌ریزی
توجه عمومی
توجه تقسیم شده
تمرکز
حافظه
شکیبایی

این بازی برای افراد 6 سال به بالا و بزرگسالان جالب و چالش برانگیز است و می‌بایست حداقل دو ساعت در هفته انجام شود تا تاثیرگذار باشد.
می‌توان تمرین را در چهار بازه زمانی نیم ساعته انجام داد. اشیاء و جزئیات شبیه‌سازی شده‌اند اما به هیچ وجه خشونتی در این بازی وجود ندارد. تنها هدف باقی ماندن در جاده، ایستادن پشت چراغ قرمز، راندن در محدوده مجاز سرعت، کمک به سایرین، و پرهیز از برخورد به موانع و ماشین‌ها است.

با اتمام ایمن هر مرحله، فرد به مرحله بعد راه می‌یابد. این برنامه بازی‌گونه است، اما امکان ثبت و نگهداری جزئیات را برای استفاده والدین، آموزگار یا درمانگر فراهم می‌آورد.
SmartDriver به افراد کمک می‌کند تا عملکرد شناختی خود را بهبود بخشند. در حالیکه این بازی به طوره ویژه برای کمک به افرادی که به دلیل ADHD، اختلالات پردازش شنیداری، ناتوانی در یادگیری و یا سایر اختلالات شناختی، در پردازش اطلاعات با مشکل مواجه‌اند طراحی شده است، افراد بدون اختلالات شناختی نیز از این بازی لذت می‌برند و از تمرینات آن بهره‌مند می‌شوند. در مجموع 30 سطح دشواری وجود دارد، که به سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تقسیم می‌شود.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی