ازدواج و زوج درمانی ثبت نام آنلاین

 اگر مسالۀ " ازدواج و تشکیل خانواده " برای هر انسانی حساس ترین مرحلۀ زندگی اش نباشد ، شکی نیست که ازدواج و انتخاب همسر مناسب " یکی از حساس ترین مراحل زندگی "  انسان می باشد که حتما باید برای موفقیت در این مرحلۀ مهم از زندگی برنامه ریزی و استراتژی های درستی در پیش گرفت . در کنار داشتن استراتژی های مناسب ؛ باید توجه داشت که همچون هر مهارتی در انسان ، مهارت زندگی مشترک و فن و فنون همسرداری و مدیریت اختلافات زناشویی نیز مستلزم داشتن آگاهی های لازم و گذراندن آموزش های کاربردی در این حوزه می باشد . بر این اساس و با توجه به نیازهای مخاطبان در این زمینه ؛ مرکز جامع آرن از بدو تآسیس خود با نگاهی ویژه به مسالۀ ازدواج و انتخاب همسر پرداخته است و برنامه های مختلفی را نیز در همین زمینه طرح ریزی و اجرا کرده است . تجربۀ چندین سالۀ ما در مسائل مربوط به ازدواج نشان می دهد که به این موضوع باید از سه زاویۀ مختلف نگاه کرد : اول از  "زاویۀ فلسفی و چرایی و چیستی ازدواج " که در این قسمت لازم است که به این پرسش پاسخی صحیح داده شود که چرا ما باید ازدواج کنیم ؟ . پس از پاسخ دادن به این موضوع نیاز به " ارزیابی هایی پیش از ازدواج " و فهمیدن معیارهای انتخاب یک زوج مناسب است که باید برای آن الزاماتی را به شخص پیشنهاد داد . و در نهایت باید برای مشکلات پس از ازدواج نیز چاره ای اندیشیده شود که در زمان اختلاف بین زوجین و نیاز ایشان به درمان ( که زوج درمانی نامیده می شود ) باید بر چه اساس و متدهایی اقدام به درمان و حل و فصل مشکلات آنها کرد ؟  کارگاه " ازدواج و زوج درمانی " مرکز جامع آرن که با تدریس یکی از بهترین اساتید این حوزه در کشور برگزار خواهد شد ، تلاش دارد که به این سه پرسش اساسی پاسخ هایی مناسب بدهد . 

سوابق برگزاری

نخستین دوره "کارگاه آموزشی ازدواج و زوج درمانی" در 10 ساعت (دوجلسه 5 ساعته) در مرکز آرن و با تدریس آقای دکتر محمدرضا سرگلزایی برگزار خواهد شد.​

سرفصل های آموزشی:

 • فلسفۀ ازدواج: برتراند راسل- امیل دورکیم- آدولف گوگنبال

  در این بخش از کلاس ؛ فلسفۀ ازدواج بر مبنای دیدگاه های فلسفی ( برتراند راسل- کتاب زناشویی و اخلاق) ؛ جامعه شناسی ( امیل دورکیم- کتاب تقسیم کار اجتماعی ) و روان شناسی میتولوژیک ( آدولف گوگنبال- کتاب ازدواج : زنده یا مُرده؟ ) مورد بحث قرار می گیرد. 

 • ارزیابی پیش از ازدواج: اریک اریکسون- آیزنکـ - گلسر

  در این بخش از کلاس به بحث « شایستگی برای ازدواج » از دیدگاه اریک اریکسون و هانس آیزنک پرداخته می شود و سپس موضوع « مناسب هم بودن » در ازدواج از دیدگاه نیازهای ویلیام گلَسر و آرکی تایپ های شینودا بولن بحث می گردد.

 • عوامل مؤثر در ثبات و رضایت زناشویی

  در این بخش از کلاس عوامل مؤثر در ثبات زناشویی از دیدگاه Alternative Access Model و رضایت زناشویی از دیدگاه Bank Account Model بحث می شود.

 • زوج درمانی شناختی رفتاری

  در این بخش از کلاس زوج درمانی به روش رفتاری Task-oriented Couple therapy و زوج درمانی شناختی بر مبنای کتاب آئورن بِک ( عشق هرگز کافی نیست ) بحث می شود.

 • زوج درمانی تحلیل تعاملی

  در این بخش از کلاس به تئوری تحلیل تعاملی اریک بِرن پرداخته خواهد شد و الگوهای ارتباط بیمار بر اساس پیش نویس های زندگی TA معرفی می شوند.

 • زوج درمانی متمرکز بر هیجان

  در این قسمت به مدل های Emotion Focused در زوج درمانی همچون روش جان گاتمن، سوزان جانسون و هارویل هندریکس می پردازیم.

بازدید: 870

پیشنهاد برگزاری مجدد این کارگاه یا کارگاه جدید

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی